Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā ar uzvaru pēc karantīnas izciešanas atgriezās Rīgas "Dinamo", kas ceturtdien, 1. oktobrī, savās mājās "Arēnā Rīga" pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 1:0) pieveica šosezon negaidīti labi spēlējošo Minskas "Dinamo".

Rīdziniekiem tā bija tikai otrā uzvara sezonas astoņos mačos. Minskas komanda 11 spēlēs piedzīvoja trešo zaudējumu.

Rīgas "Dinamo" šo maču varēja aizvadīt, jo Latvija mainīja karantīnas un pašizolācijas nosacījumus saistībā ar Covid-19 izplatību. Tomēr abas komandas maču aizvadīja Covid-19 ēnā. Rīgas "Dinamo" nevarēja palīdzēt vairāki līderi, kuri joprojām atrodas karantīnā pēc pozitīviem Covid-19 testiem, bet Minskas "Dinamo" sērga skāra pirms izlidošanas uz Rīgu.

Tieši Covid-19 dēļ Minskas komanda maču aizvadīja bez galvenā trenera Krega Vūdkrofta, kura vietā pienākumus pildīja Baltkrievijas Hokeja federācijas prezidents Dmitrijs Baskovs. Viņš tieši šajās dienās atradās Rīgā saistībā ar 2021. gada pasaules čempionātu un varēja palīdzēt Minskas komandai, kas viņam ir labi pazīstama.

Pirmā perioda izskaņā pēc Metjū Maiones kļūdas Romāns Gorbunovs vadībā izvirzīja viesus, bet tad otrajā periodā komandas četrus vārtus guva vairākumā. Sākumā Artjoms Demkovs panāca 2:0, tad Pāvels Černovs samazināja rezultata starpību, vēlāk Demkovs atjaunoja divu vārtu pārsvaru Baltkrievijas komandai, bet Maione laboja savu kļūdu un ar spēcīgu metienu panāca 2:3.

Par vienu no spēles varoņiem kļuva 18 gadus vecais Gļebs Prohorenkovs, kurš 58. minūtē, kad rīdzinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bija izveicīgāks vārtu priekšā un panāca 3:3. Prohorenkovs mačā aizstāja ar Covid-19 saslimušos rīdziniekus, turklāt precīzs bija viņa pirmais metiens KHL.

Pēcspēles metienos minskieši bija tuvu uzvarai pēc Raiena Spūnera precīzā metiena, bet "bullīšu" piektajā sērijāJevgeņijs Gračovs neļāva gavilēt viesiem. Nākamajā sērijā Spūners netrāpīja, bet Pāvels Černovs ar spēcīgu metienu devītniekā atnesa Latvijas klubam uzvaru ar 4:3.

Tagad Rīgas "Dinamo", spēlējot joprojām eksperimentālā sastāvā, sestdien, 3. oktobrī viesos tiksies ar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Podoļskas "Vitjazj".