Dānijas futbola izlase pirmdienas vakarā Kopenhāgenā sagrāva Krievijas valstsvienību, mazliet negaidīti izraujoties no pēdējās vietas apakšgrupā un iekļūstot 2021. gada Eiropas čempionāta ("Euro 2020") astotdaļfinālā. Savukārt neveiksmi Sanktpēterburgā cieta Somijas valstsvienība, kas, zaudējot Beļģijas izlasei, visticamāk, nevar lolot lielas cerības uz apakšgrupas pārvarēšanu kā trešās pozīcijas īpašniece.

Dānijas izlase pretiniekus pārspēja ar rezultātu 4:1 (1:0), izcīnot pirmos punktus čempionātā. Savukārt Somijas valstsvienība ar rezultātu 0:2 (0:0) piekāpās Beļģijas izlasei, kas grupu turnīru noslēgusi ar deviņiem punktiem.

Īpaši rezultatīvie spēļu otrie puslaiki regulāri sagādāja izmaiņas turnīra tabulā. Tā laikā gan Dānijas, gan Somijas izlases varēja noslēgt grupu turnīru otrajā vietā, bet Krievijas izlase pietiekami ilgi pabija provizoriskā trešajā pozīcijā.

Dānijas izlase ar trim punktiem un labāko vārtu starpību (4-2) savstarpējās spēlēs ieņēmusi otro vietu apakšgrupā un pieteikusies astotdaļfināla kārtas cīņai ar Velsas izlasi. Somijas izlase (vārtu starpība 2-2) ar trim punktiem un trešo vietu, visticamāk, nesasniegs nākamo kārtu, bet Krievijas izlasei trīs punkti nav līdzējuši izvairīties no pēdējās vietas sliktas vārtu attiecības (2-4) dēļ.

Laukuma saimniekiem Kopenhāgenā jau no pirmajām minūtēm izdevās vairāk kontrolēt bumbu, taču lielākus draudus vārtiem radīja tieši Krievijas izlases pretuzbrukumi. Kas nesanāca pozicionālā spēlē, to dāņi paveica ar tālsitienu – spēles 38. minūtē Mikels Damsgords pārsteidza Matveju Safonovu ar pēkšņu raidījumu.

Otrais puslaiks iesākās jau krietni azartiskāk un līdzvērtīgāk. Tomēr turpmākos notikumus krietni ietekmēja rupja Romana Zobņina kļūda. Krievijas futbolists neveiksmīgi atspēlēja bumbu uz saviem vārtiem. To pārķēra aiz aizsargiem palikušais Jusufs Poulsens, kurš pārspēja likteņa varā atstāto Safonovu un panāca 2:0.

Krievijas izlase uz brīdi saasināja situāciju. Uz maiņu nākušie Vjačeslavs Karavajevs un Aleksandrs Soboļevs izkārtoja komandai 11 metru soda sitienu, ko 70. minūtē realizēja vienības kapteinis Artjoms Dzjuba. Tobrīd rezultāts 1:2 būtu ļāvis Krievijas izlasei palikt trešajā vietā grupā, taču diez vai nodrošinātu vietu astotdaļfinālā.

Taču nekas vairāk krieviem nebija pa spēkam. Dānijas izlase spēles izskaņā demonstrēja skaistu futbolu, dodoties vienā ātrajā uzbrukumā pēc otra. Centra aizsargs Andreass Kristensens ar, iespējams, skaistāko "tālšāvienu" čempionātā noslēdza ļoti draudīgu mājinieku uzbrukumu, kura laikā Safonovs atsita trīs sitienus. Bet jau trīs minūtes vēlāk Joakims Mehle "salauza" pretiniekus, panākot rezultātu 4:1 un palīdzot dāņiem izdarīt maksimumu, lai panāktu pēc iespējas labāku vārtu starpību.

Tikmēr Beļģijas futbolistiem šajā mačā vajadzēja vismaz neizšķirtu, lai triumfētu apakšgrupā. Arī Somijai neizšķirts būtu bijis pietiekami labs rezultāts nākamās kārtas sasniegšanai, ko beigās arī pierādīja otras spēles iznākums.

Jau no spēles sākuma beļģi pārliecinoši kontrolēja bumbu un pacietīgi veidoja uzbrukumus. Ik pa laikam izdevās radīt saasinājumus, tomēr nopietni draudi somu vārtiem netika radīti. 37. minūtē Romelu Lukaku ar galvu sita virsū vārtsargam, bet piecas minūtes vēlāk Žeremī Doku skrējienā saņēma bumbu no Kevina de Bruines un soda laukumā apspēlēja aizsargu, tomēr Somijas izlases vārtsargs Lukass Hradeckis lēcienā ar plaukstu bumbu atvairīja.

Otrajā puslaikā somi biežāk sāka skriet pretuzbrukumos, taču pie sitieniem tikt bija grūti. Tad 63. minūtē Somijas vārtsargs Hradeckis teicami noreaģēja uz Azāra sitienu no ļoti tuvas distances. Pēc tam aizsargi aizsita bumbu prom no soda laukuma un novērsa briesmas.

Savukārt divas minūtes vēlāk tiesneši video atkārtojumā saskatīja aizmuguri šķietami labi izspēlētā uzbrukumā, kurā Lukaku guva vārtus. Taču 74. minūtē Beļģija izvirzījās vadībā – pēc stūra sitiena Tomass Vermālens izdarīja sitienu ar galvu un trāpīja pa vārtu pārliktni. Tad bumba trāpīja pa vārtsarga Lukasa Hradecka roku un ielidoja vārtos. Savukārt 81. minūtē Romelu Lukaku teicami ieņēma pozīciju un noturēja aizsargu aiz sevis. Tad Kevins de Bruine precīzi viņam iespēlēja bumbu, un uzbrucējs pēc pusagrieziena dubultoja Beļģijas pārsvaru.

Somijas centieni uzlabot situāciju kopvērtējumā bija neveiksmīgi, un Beļģija svinēja trešo uzvaru pēc kārtas. Līdz šim beļģiem nav izdevies grupu turnīrā uzvarēt trīs mačos.

Beļģijas izlases pretinieks nākamajā kārtā vēl nav zināms, jo to noteiks trešajā pozīcijā palikušo valstsvienību secība.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi.

$duelID=1495;$eventID=29;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>