Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) hokeja komanda trešdien ar uzvaru pret Šveices izlasi ievadīja Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīru vīriešiem.

KOK komanda pirmajā Pekinas olimpisko spēļu mačā ar rezultātu 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) pārspēja Šveices izlasi.

Vienīgos vārtus guva Antons Sļepiševs, kurš dažas sekundes līdz pirmā perioda beigām izpildīja metienu no aizvārtes. Sļepiševa raidītā ripa atsitās pret vārtsarga Reto Berras kājsargu un nejauši ielidoja Šveices izlases vārtos.

Pēc pirmās trešdaļas, kurā vairāk vārtu gūšanas iespēju bija KOK vienībai, savu atbildi pauda Šveices hokejisti. Reto Andrigeto vairākumā ar ļoti spēcīgu metienu trāpīja pa vārtu stabu. Savukārt perioda izskaņā pēc Sļepiševa sitiena ar galvu Jannikam Veberam šveicieši tika pie četru minūšu ilga vairākuma, kas palika neizmantots.

Noslēdzošajā trešdaļā savu meistarību pierādīja Berra, kurš, atskaitot kuriozos vārtus, aizvadīja ļoti labu spēli. Līdz viņa vārtiem divreiz meistarīgi aizslidoja Ņikita Gusevs, kura metienus vārtsargs abas reizes atvairīja. Savukārt Aleksandrs Nikišins vairākumā trāpīja pa vārtu stabu.

Šveicieši mača izskaņā spēja radīt pāris spiediena pilnas minūtes KOK vienības zonā. Taču lielisku vārtu gūšanas iespēju neizmantoja Fabriss Hercogs, kurš pie ripas tika pašā vārtu priekšā, vienatnē apslidoja vārtsargu Ivanu Fedotovu, bet ripu raidīja starp vārtu vīru un vārtiem.

B apakšgrupā vēl sacenšas Čehijas un Dānijas valstsvienības, kuras savā starpā spēlēs trešdien, pulksten 15.10.