Par Pekinas olimpisko spēļu pusfināla pirmajām dalībniecēm piektdien, 11. februārī, kļuva ASV hokejistes, kuras pusfinālā pēdējā trešdaļā salauza Čehijas izlases pretestību un uzvarēja ar 4:1 (0:0, 1:1, 3:1).

Otrā perioda piektajā minūtē Mihaela Pejzlova vadībā izvirzīja čehietes, bet jau pēc 48 sekundēm Hilarija Naita izlīdzināja rezultātu. Uzvaru nesošos vārtus spēles 47. minūtē amerikānietēm guva Lī Stekleina, bet trīs minūtes pirms mača beigām Savanna Harmone vairākumā panāca 3:1. Punktu ASV izlases uzvarai pielika Kendala Koina-Skofilda, sešas sekundes pirms mača beigām ripu raidot tukšos Čehijas izlases vārtos.

Vēl ceturtdaļfinālā Kanāda tiksies ar Zviedriju, Somija – ar Japānu, bet Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda spēlēs pret Šveici. Pēc ceturtdaļfināla spēlēm četras izlases tiks sarindotas pēc ranga, ņemot vērā priekšsacīkšus spēles, un tādā veidā tiks izveidoti pusfināla pāri.