Zviedrijas hokeja izlase piektdien, 11. februārī, izcīnīja savu otro uzvaru Pekinas olimpisko spēļu turnīrā, C grupas otrajā mačā ar 4:1 (3:0, 0:0, 1:1) pieveica Slovākijas valstsvienību.

Zviedri Pekinas turnīru sāka ar uzvaru pār Latviju (3:2), bet izšķirošajā C grupas mačā par automātisku iekļūšanu ceturtdaļfinālā tiksies ar Somiju. Atgādinām, ka Latvija piektdien pēcpusdienā pēc Latvijas laika tiekas ar Somiju.

Zviedri pamatus uzvarai ielika pirmajā periodā, gūstot trīs vārtus. 12. minūtē Jūakims Nordstrēms guva zviedriem pirmos vārtus, bet slovāki "aukstu dušu" saņēma neilgi pirms pirmā pārtraukuma. Slovākija 15 sekunžu laikā nopelnīja divus noraidījumus, ko izmantoja zviedri – divu vīru vairākumu realizēja Lukass Valmarks. Savukārt 4,5 sekundes pirms pārtraukuma Makss Frībergs panāca jau 3:0.

Rezultāts nemainījās līdz pat mača galotnei, kad slovāki nomainīja vārtsargu pret vēl vienu laukuma spēlētāju. Karls Klingbergs raidīja ripu tukšos slovāku vārtos, palielinot Zviedrijas pārsvaru līdz 4:0. Slovākija tomēr izglābās no "sausā" zaudējuma nepilnas divas minūtes pirms cīņas noslēguma, kad zviedru vārtsargu Magnusu Helbergu pārspēja 17 gadus vecais slovāku talants Jurajs Slafkovskis. Perspektīvajam slovāku hokejistam tas bija jau trešais gols Pekinas turnīrā.