Zviedrijas hokeja izlase trešdien Pekinas olimpiskajās spēlēs sasniedza vīriešu hokeja turnīra pusfinālu, kur spēkosies ar Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu.

Ceturtdaļfināla spēlē Zviedrija ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pārspēja Kanādu.

Visas spēles garumā abas komandas spēlēja diezgan piesardzīgi. Līdz trešajam periodam neviena no komandām vārtus gūt nespēja. 51. minūtē Lukass Valmarks pārtvēra ripu Kanādas izlases aizsardzības zonā, devās uz vārtiem un raidīja ripu tuvējā vārtu augšējā stūrī.

Kanādai nekas cits neatlika, kā mesties uzbrukumā, taču zviedri veiksmīgi atvairīja viņu centienus gūt vārtus. Arī vārtsarga mainīšana pret laukuma spēlētāju piedzīvoja neveiksmi, un Antons Landers meta ripu tukšos vārtos.

Zviedrijas izlase pirms četriem gadiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs apstājās tieši ceturtdaļfinālā, kad pagarinājumā piedzīvoja zaudējumu Vācijai. Zviedri olimpiskajās spēlēs uzvarējuši divas reizes – 1994. un 2006. gadā.

Zviedrijas izlase pusfinālā tiksies ar Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu, kas ceturtdaļfinālā pārvarēja Dānijas izlases pretestību. Otrajā pusfinālā tiksies Somijas un Slovākijas izlases. Šīs spēles gaidāmas piektdien.