Latvijas izlase otrdien Rīgā svinēja uzvaru Eiropas U-18 vīriešu čempionāta handbolā B divīzijas otrajā spēlē.

Latvija ar 33:32 (13:12) pieveica Turciju.

Pēc Valda Kalniņa vārtiem septītajā minūtē mājinieki panāca 5:1, taču turki pamazām samazināja atpalicību un otrā puslaika sākumā pēc Jigita Jilmaza "gola" panāca neizšķirtu - 13:13.

Pārsvaru atkal atguva Latvija, bet 48. minūtē pirmoreiz spēlē pēc Kairas Metes gūtajiem vārtiem vadībā izvirzījās Turcija - 25:24.

55. minūtē Sertans Erdoans panāca 30:28 Turcijas labā, bet jau 33 sekundes vēlāk Latvija pēc Jevgeņija Rogonova metiena rezultātu izlīdzināja.

Ar Leno Daniela Kazlovska un Rogonova precīziem metieniem Latvija izrāva uzvaru - 33:32.

Mājiniekiem 11 vārtus guva Rogonovs, septiņus - Andis Bors, bet pa četriem - Oskars Bisinieks un Kristers Suharevs.

Viesiem astoņus vārtus guva Sadiks Hersekliolu, septiņus - Batuhans Cajmazs un sešus vārtus - Onurs Gedikli.

Otrā grupas spēlē otrdien Ziemeļmaķedonija ar 39:16 (21:11) pieveica Kosovu.

Pēc divām kārtām Latvijai un Ziemeļmaķedonijai ir pa četriem punktiem, bet Turcijai un Kosovai punktu nav.

Jau ziņots, ka pirmdien A grupā Latvija ar 37:17 pieveica Kosovas vienaudžus, bet Ziemeļmaķedonija ar 34:19 sagrāva Turciju.

Vienīgajā B grupas mačā pirmdien Šveice ar 39:18 uzvarēja Beļģiju.

Latvijas izlase spēlē A grupā kopā ar Ziemeļmaķedoniju, Turciju un Kosovu, savukārt B grupā spēlē Šveices, Luksemburgas un Beļģijas izlases.

Latvijas izlasei trešā grupas spēle būs ceturtdien, plkst.16, ar Ziemeļmaķedoniju.

Turnīra pusfināls tiks aizvadīts 13.augustā, bet cīņa par medaļām notiks 14.augustā.

Latvijas U-18 izlase gatavošanās posmu aizvadīja Murjāņos, kā arī aizvadīja četras pārbaudes spēles, pirmajās divās no tām viesos ar 25:31 un 22:33 zaudējot Igaunijai.

Sastāvā ceļgala traumas dēļ nav Raula Serafimoviča. Savainojums ir arī Ralfam Brīvulim. Nav zināms, vai viņš varēs spēlēt, tāpēc uz izlasi tika izsaukts Mārtiņš Misulis. Papildus tam liela daļa komandas saslima ar vīrusu un nevarēja piedalīties treniņos, taču šobrīd spēlētāji jau ir atveseļojušies.

Latvijas U-18 izlasi vada treneris Arnolds Straume, kuram palīdz Ivars Lācis.

Turnīrs "Rimi" Olimpiskajā centrā notiek no 8.augusta līdz 14.augustam, un tajā piedalās Kosovas, Ziemeļmaķedonijas, Luksemburgas, Beļģijas, Turcijas, Šveices un Latvijas izlases.

Tikmēr Eiropas 16 labākās U-18 komandas spēlē Melnkalnē, kur čempionāts elites grupā norisinās no 4.augusta līdz 14.augustam.