2022. gada Pasaules kausa finālturnīrā svētdien, 27. novembrī, vakara spēlē divu pasaules futbola grandu duelī Vācijas izlase atspēlējās un cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar Spāniju.

Tādējādi Vācija, kas pirmajā spēlē Katarā sensacionāli zaudēja Japānai, izglābās no nonākšanas "bezdibeņa malā". Tagad E grupā pirms pēdējās kārtas spēlēm četri punkti ir Spānijai, pa trim punktiem ir Japānai un Kostarikai, bet Vācijai ir viens punkts. Pēdējās kārtas spēlēs Vācija tiksies ar Kostariku, bet Spānija - ar Japānu.

Vācijas labā vārtus guva Niklass Filkrugs, kamēr Spānijas izlasē ar precīzu sitienu izcēlās Alvaro Morata.

Jau septītajā minūtē spāņi veidoja uzbrukumu uz Vācijas vārtiem, un no tālas distances Dani Olmo izpildīja spēcīgu sitienu pa pretinieku vārtiem, taču Manuels Noiers atvairīja sitienu, bumbai atsitoties pa vārtu pārliktni. Neilgi pēc tam Vācija atbildēja ar pretuzbrukumu, taču Spānijas vārtos veiksmīgi spēlēja Unai Simons.

39.minūtē Antonio Ridigers netālu no vārtiem tika pie bumbas un raidīja to garām Spānijas vārtsargam, taču īsi pēc tam, pārskatot video atkārtojumu, tika konstatēta aizmugure un vārti netika ieskaitīti.

Tikmēr 62.minūtē Hordi Alba piespēlēja bumbu uz vārtu priekšu, kur Morata bija ātrāks par Vācijas aizsargu un pirmais tika pie bumbas, raidot to garām Neieram un izvirzot vadībā Spāniju.

Savukārt 83.minūtē, izmantojot Spānijas aizsargu kļūdu, neizšķirtu panāca Fillkrugs, kurš spēlē iesaistījās tikai 70.minūtē, nomainot Tomasu Milleru.