Zviedrijas hokeja izlase, kas trīs pasaules čempionātus pēc kārtas palikusi bez medaļām, piektdien, 12. maijā, Tamperē ar minimālu uzvaru sāka 2023. gada turnīru, pirmajā mačā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pieveicot Vācijas valstsvienību.

Zviedriem uzvaru nodrošināja vārtu guvums vairākuma pēdējā sekundē. Otrā perioda izskaņā Vācija nopelnīja noraidījumu, ko vārtu guvumā trešā perioda otrajā minūtē pārvērta zviedri – pēc Jonatana Bergrunda plaukstas metiena vārtu priekšā ripu vārtos pielaboja Oskars Lindbergs.

Vācijas hokejisti mača izskaņā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet zviedri izturēja pretinieku pēdējo ofensīvu.

Zviedrijas izlases rindās "sauso" spēli aizvadīja 35 gadus vecais Larss Jūhansons, kurš savā debijas spēlē pasaules čempionātos atvairīja visus 19 metienus. Zviedri pa Matiasa Nīderbergera sargātajiem vācu vārtiem izdarīja 23 metienus.

Pasaules čempionāta turpinājumā Vācijas izlase jau sestdien tiksies ar mājinieci Somiju, bet zviedriem svētdien spēle pret Austriju.