Pirmo uzvaru pasaules čempionātā Rīgā otrdien guva Norvēģijas hokeja izlase.

B grupas trešās kārtas mačā Norvēģijas hokejisti "Arēnā Rīga" ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) uzvarēja Slovēniju.

Vienīgos vārtus šajā mačā iemeta Tomass Bergs-Paulsens.

Pārsvars šajā mačā piederēja Norvēģijai, kas izpildīja vairāk metienu un izveidoja arī bīstamākas vārtu gūšanas iespējas. No tām izdevās izmantot tikai vienu - mača 15. minūtē zonā ielauzās Bergs-Paulsens, kurš ar individuālu meistarību guva pirmos vārtus - tie izrādījās vienīgie spēlē.

Vēl otrajā periodā Slovēnija spēja gūt vārtus, taču tas notika īsu brīdi pēc tam, kad tiesneši bija nosvilpuši noteikumu pārkāpumu, slovēņiem nopelnot divas soda minūtes. Cīņas beigās Norvēģija pilnībā neitralizēja pretinieku centienus atspēlēties, kas bija diezgan bezzobaini, turklāt paši tuvāk bija otro vārtu guvumam.

Norvēģija ar četriem punktiem trīs spēlēs B grupas kopvērtējumā ir piektajā vietā, kamēr Slovēnija visos trīs mačos zaudējusi pamatlaikā un pie punktiem nav tikusi. Norvēģus trešdien gaida cīņa ar mājiniekiem latviešiem.

Slovēnija - Norvēģija 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Vārtu guvēji: Tomass Bergs-Paulsens (14:05 min., 0:1)
Soda minūtes: 6 - 8
Metieni pa vārtiem: 18 - 29