Svarīgu uzvaru pasaules čempionātā Rīgā svētdien B grupas mačā tika Slovākijas hokeja izlase, kas spriedzes pilnā cīņā ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) uzvarēja sīksto Slovēniju.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Rihards Panīks.

Šī zaudējuma dēļ Slovēnija zaudēja izredzes saglabāt vietu pasaules čempionāta elitē, kamēr Slovākija līdz trīs punktu tiesai pietuvojās ceturtajā vietā esošajai Latvijai.

Kaut arī komandas spēli sāka ar vairākiem izpildītiem metieniem, tikai retais no tiem bija bīstams. Rezultāts labu brīdi turējās bezvārtu neizšķirts, turklāt slovēņi brīžam pavirši spēlēja aizsardzībā, ļaujot slovākiem ik pa laikam izskriet pret savu vārtsargu Luku Gračnaru. Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet rezultāts tika atklāts otrā perioda 15. sekundē, kad slovēņi pārlieku aizrāvās ar uzbrukumu, ko slovāki izmantoja – pretuzbrukumā vienatnē uz vārtiem izskrēja Panīks, kurš šādu izdevību garām nelaida un guva vārtus.

Otrajā periodā komandas aktīvi apdraudēja viena otra vārtus, Slovākija atkal pāris reizes izrāvās uz vārtiem, taču Gračnars ikreiz bija vietā. Noslēdzošajās 20 minūtēs laukumā bija spriedzes pilna cīņa, momenti netrūka pie abu komandu vārtiem, turklāt slovēņu kapteinis Jans Urbass trāpīja pa vārtu konstrukciju. Izmisīgā cīņā slovāki uzvaru nosargāja, kaut gan vēl pašās pēdējās sekundēs, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, slovēņi bija tuvu neizšķirta panākšanai.

Slovēnija – Slovākija 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Vārtu guvēji: - – Rihards Panīks (20:15 min., 0:1)
Soda minūtes: 4 – 6
Metieni pa vārtiem: 33 (6+11+16) – 39 (17+13+9)