ASV hokeja izlase svētdien, 21. maijā, pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēlē izcīnīja sesto uzvaru sešās spēlēs.

ASV hokejisti ar rezultātu 9:0 (3:0, 1:0, 5:0) sagrāva Francijas valstsvienību, trīs vārtus gūstot Kateram Gotjē.

ASV izlase spēles ievadā radīja vairākas bīstamas epizodes pie Francijas izlases vārtsarga Sebastjana Ilonena sargātajiem vārtiem, bet viņš izturēja sešas minūtes. Tad Konors Garlands apslidoja vārtus un piespēlēja gar vārtiem Drū O'Konoram, kurš nepiesegts izdarīja precīzu metienu.

Spēles 12. minūtē ASV izlase otros vārtus guva pēc ātras neitrālās zonas pārvarēšanas. Skots Perunovičs perfekti piespēlēja pret apmali Kateram Gotjē, kurš iegāja uzbrukuma zonā un precīzi meta vārtsarga kājsarga atstātajā caurumā. Savukārt vēl divas minūtes vēlāk Tīdžejs Tainans pārtvēra ripu neitrālajā zonā un izgāja pret vārtsargu. Viņš ripu pārmeta pāri vārtsargam plecam un trāpīja to vārtos.

Otrās trešdaļas ievadā Francijas veica vārtsarga maiņu, un Ilonena vietu ieņēma Kventins Papilons, taču viņa kapitulēja pēc pusotras minūtes Katers Gotjē vairākumā izdarīja ļoti precīzu metienu, pēc kura ripa izslīdēja gan starp aizsarga, gan starp vārtsarga kājām.

Trešās trešdaļas ievadā ASV izlase trīs minūšu laikā guva vēl divus vārtus, precīzi metot O'Konoram un Perunovičam, tomēr ar to amerikāņi neapstājās. 48. minūtē arī Roko Grimaldi vārtu priekšā pirmais tika pie atlēkušās ripas un panāca jau septiņu vārtu pārsvaru.

49. minūtē "devītniekā" meta Konors Garlands, savukārt trešos vārtus ar veiksmīgu metienu no nulles leņķa guva Gotjē.

ASV hokejistiem priekšā spēle pret Zviedrijas izlasi, kurā noskaidrosies A grupas uzvarētāja.

ASV – Francija 9:0 (3:0, 1:0, 5:0)
Vārtu guvēji: Drū O'Konorts (6:03 min., 1:0), Katers Gotjē (11:34 min., 2:0), Tīdžejs Tainans (13:53 min., 3:0), Katers Gotjē (21;31 min., 4:0, vair.), Drū O'Konors (42:22 min., 5:0), Skots Perunovičs (45:01 min., 6:0), Roko Grimaldi (47:07 min., 7:0), Konors Garlands (48:36 min., 8:0), Katers Gotjē (53:48 min., 9:0) – -
Soda minūtes: 4 – 6
Metieni pa vārtiem: 44 (12+14+18) – 13 (4+7+2)