ASV hokeja izlase ceturtdien Tamperē sasniedza pasaules čempionāta pusfinālu - ceturtdaļfinālā pārliecinoši ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) tika apspēlēta Čehija, kas šajā mačā demonstrēja ārkārtīgi nevarīgu sniegumu.

ASV izlases labā vārtus iemeta Mets Koronato, Nikss Perbikss un Katers Gotjē. Amerikāņi pusfinālu pasaules čempionātā sasnieguši trešo reizi pēc kārtas.

Uzvarētāju sastāvā "sauso" maču aizvadīja vārtsargs Keisijs Desmits, kurš tika galā ar visiem 15 pretinieku metieniem. Viņš šajā čempionātā nepārspēts ir bijis divās spēlēs.

Amerikāņi spēli sāka ievērojami aktīvāk nekā čehi, kuriem Tamperē pietrūka savu līdzjutēju atbalsta. ASV hokejisti bija aktīvāki un agresīvi, spēlēja sev ierasto ātro hokeju. Tikmēr Čehijai ļoti reti izdevās veikt pat metienus pa sāncenšu vārtiem. Amerikāņi rezultātu atklāja 13. minūtē, kad pēc ilgāka uzbrukuma precīzu metienu apgriezienā izpildīja Koronato – ripa ceļu vārtos atrada pēc diviem rikošetiem pa čehu slidām.

Čehijas hokejisti pirmajos divos periodos tikai epizodiski spēja radīt pretsparu naskajiem amerikāņiem, kuri 29. minūtē dubultoja pārsvaru – pēc uzvarēta iemetiena ripa nonāca pie zilās līnijas esošā Perbiksa, kurš veica ļoti precīzu metienu cauri spēlētāji burzmai.

Kaut arī čehiem bija jāatspēlē divu vārtu deficīts, viņiem arī trešajā periodā neizdevās pamosties, turklāt 50. minūtē ASV panāca jau 3:0. Pēc kārtējā uzvarētā iemetiena precīzi vārtu devītniekā meta Gotjē. Dueļa turpinājumā Čehija tā arī nespēja atjaunot intrigu, turklāt nevarēja izveidot pat vērā ņemamas vārtu gūšanas iespējas, piedzīvojot likumsakarīgu zaudējumu.

ASV – Čehija 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Vārtu guvēji: Mets Koronato (12:04 min., 1:0), Niks Perbikss (28:53 min., 2:0), Katers Gotjē (49:57 min., 3:0) – -
Soda minūtes: 4 – 2
Metieni pa vārtiem: 34 – 15