Nils Ušakovs
Foto: Nila Ušakova "Twitter" profils

Rīgas domē noteiktā stundas likme deputātam ir 13,6 lati, bet domes noteikumos noteikts, ka deputātam apmaksā 40 nostrādātas stundas mēnesī. Tādēļ ierindas deputāts mēnesī var saņemt, maksimums, 544 latus "uz papīra". Savukārt galvaspilsētas mērs, viņa vietnieki un komiteju vadītāji atrodas darba attiecībās ar pašvaldību un saņem noteiktu algu [1].

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieņemsim, Ušakovs atrodas pilna laika darba attiecībās ar Rīgas domi (RD). Jādomā, ka ir arī noteikt darba laiks. Iespējams no 9 līdz 17. Par "atrašanos" darbā, 2011. gada ienākumu deklarācijā redzams [2], ka no RD  saņēmis  17 204Ls, kas nozīmē, ka nodokļu maksātājiem Ušakovs izmaksājis 2645 Ls/mēnesī (rēķinot summu pirms nodokļu atvilkuma), jeb 16.53 Ls/stundā, jeb 0.275 Ls/minūtē. Pieņemot, ka lai sagatavotu atbildi un ierakstītu tvītu, nepieiciešamas 3 minūtes, kas pareizinot ar darba laikā sarakstīto tvītu skaitu (~600), nodokļu maksātājiem izmaksā 495 Ls/gadā. Šāda summa būtu samērīga, ja vien šo "privāto" pakalpojumu varētu baudīt visi rīdzinieki.

No intervijas portālam Diena, atbildot uz jautājumu par Twitter lietošanu, kļuva zinām, ka:

"Šis ir mans privāts (twitter) konts. Bet es to ļoti aktīvi izmantoju komunikācijai ar rīdziniekiem, atbildot uz simtiem jautājumu un lūgumu, daudzos gadījumos sniedzot konkrētu palīdzību," portālam Diena.lv uzsvēra N.Ušakovs. Tai pat laikā N.Ušakovs teic, ka viņam ir brīva izvēle nekomunicēt ar tiem cilvēkiem, ar kuriem viņš nevēlas to darīt [3].

Turpinot iesākto pētījumu par divu sociālajos tīkos redzamāko politiķu sociālajiem portretiem, piedāvāju ielūkoties RD priekšsēdētāja mazliet detalizētākā sociālo aktivitātšu analīzē.

Mērķis: Vai un cik bieži Ušakovs savu privāto twitter kontu izmanto darba laikā?

 

1. Sadalījums pa dienām (vērtības izteiktas procentos)

Ušakovs pusi 'privāto' tvītu saraksta darba laikā?
Foto: iinuu.lv

Secinājumi: Kā redzams, Ušakovs 2011. gadā twitter-aktīvs bija nedēļas sākumā, lielākoties, otrdien. Savukārt, 2012. gadā twitter-aktivitāte vērojama jau otrdien un piektdien.

2. Atbild vai tvīto?

Ušakovs pusi 'privāto' tvītu saraksta darba laikā?
Foto: iinuu.lv

Secinājumi: 2012. gadā Ušakovs nav mainījis tvītošanas tendences un lielāko daļu savu tweetu velta atbildēs. 2012. gadā vērojams pieaugums.

3. Kad vairāk tvīto?

Ušakovs pusi 'privāto' tvītu saraksta darba laikā?
Foto: iinuu.lv

Secinājumi: Ušakova twitter-aktivitāte sākas plkst 8 un beidzas īsi pēc pusnakts, miegam veltot 6-7 stundas. Lielāko aktivitātes pīķi sasniedzot ap plkst 11 un plkst 15, kas pa diviem gadiem nav mainījies, ja nu vienīgi 2011. gadā veltījis ievērojamu laiku sociālai saziņai arī plkst 22.

4. Sadalījums pēc: darba/ārpus darba laika

Ušakovs pusi 'privāto' tvītu saraksta darba laikā?
Foto: iinuu.lv

Secinājumi: Grafikā summēts tweetu skaits ārpus darba laika, darba laikā un brīvdienās. Pieņemot, ka darba laiks ir no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst 9 līdz 17. Brīvdienas - sestdiena, svētdiena. Redzam, ka daļu tweetu tiek sarakstīti tik tiešām darba laikā, pie tam šai tendencei novērojams pieaugošs raksturs un 2012. gadā šādu tweetu ir aptuveni puse.

5. Kuri ir tie laimīgie, ar kuru Nils sarakstās visbiežāk?

2011   2012  
Vita_Dreijere 61 Vita_Dreijere 26
JanisIesalnieks 34 Maris_Zanders 21
amjaliks 26 RaivisDzintars 19
saulesdels 24 JanisIesalnieks 16
koleegjis 16 Liene_Petersone 16
ilze_la 15 pavluts 15
NikitaBelyh 14 ilze_la 15
ZanePeneze 14 NikitaBelyh 14
jemberga 13 ivchix 14
AigarsFr 13 vasarasraibumi 13
KristineKazaka 12 NellijaL 12
guntissc 11 VeikoSpolitis 12
ArtaG 11 KristineGarina 12
janis_stauga 10 Ga4a 11
klimovics 10 MagpieAM 11
Liene_Petersone 10 katrinailjinska 11
    Borovkovs 11
    Afanasijs 11
    BaibaStrautmane 10
    kuuminsh_ 10
    sandra_kukule 10

Secinājumi: Kā redzam tabulā, intervijā portālam Diena pieminētie „simti rīdzinieku", lielākoties ir žurnālisti un ar politiku vai medijiem saistīti ļaudis. Pētījuma 2. punktā redzams, ka gods godam, tik tiešām 2/3 tweetu velta kādam kaut ko atbildod. Tiesa gan, pavirši pārskatot pa šiem diviem gadiem sarakstītos ap 2 tūkstoši tweetu, pilsētas problēmas risina reti.

Atsauces:

1. Cik daudz jāstrādā pašvaldības deputātam? / LA - http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=360903:cik-daudz-jstrd-pavaldbas-deputtam&catid=72&Itemid=421
2. Ušakova ienākumi pērn gandrīz dubultojušies / IR - http://www.ir.lv/2012/4/5/usakova-ienakumi-pern-gandriz-dubultojusies
3. Ušakovs sociālajos tīklos bloķē sev netīkamus lietotājus / Diena - http://www.diena.lv/latvija/politika/usakovs-socialajos-tiklos-bloke-sev-netikamus-lietotajus-13977816

Delfi blogiJa arī Tev ir blogs un Tu vēlies dalīties savā saturā ar "Delfi" lasītājiem, pievieno savu blogu www.delfi.lv/blogi arī Tu!

Tags

Nils Ušakovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form