Foto: Mērsraga pludmalē manīts ronis – 'novārdzis, bet dzīvotspējīgs'
Foto: Laura Baļķīte

Ceturtdienas rītā Mērsraga pludmalē manīts un fotogrāfijā iemūžināts ronēns, informē Inga Hartika no Mērsraga pašvaldības. Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālists, roņu pētnieks Valdis Pilāts vērtē, ka dzīvnieks ir novārdzis, bet cilvēka palīdzība nav nepieciešama.

Kā norāda roņu speciālists Pilāts, kurš iepazinies ar Mērsraga pludmalē uzņemto foto, dzīvnieks ir mazliet novārdzis un zaudējis taukus, taču vienlaikus ir pietiekami veselīgs, lai cilvēka palīdzība nebūtu nepieciešama. Ronēns spēs pieaugt un izdzīvot patstāvīgi, vērtē speciālists.

Portāls "Delfi" jau vēstījis, ka Dabas aizsardzības pārvaldē aculiecinieki aizvien vairāk ziņo par cilvēku nepieskatītiem suņiem pie jūras, kur tie mēģina kaitēt roņu mazuļiem. Suņi uz ronēniem rej un pat savaino.

Dabas speciālisti aicina brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, suņus nelaist brīvsolī, bet turēt pie pavadas. Šādi būs pasargāti gan no jūras izlīdušie un novārgušie ronēni, kas grib sasildīties, kā arī mājdzīvnieki un to saimnieki. DAP speciālists, roņu pētnieks Pilāts atgādina, ka ronēns var būt slims ar kādu infekcijas slimību, ar kuru var inficēties arī kodējs un kura var būt bīstama suņa saimniekam.

Arī cilvēkiem no roņu mazuļiem jāturas pa gabalu. Dzīvnieku nedrīkst bakstīt un kaitināt. Kategoriski aizliegts tos dzīt atpakaļ jūrā, jo, visticamāk, tie no ūdens izlīduši, lai sasildītos un uzkrātu spēkus. Dzīvnieks pats izvērtē, kad nepieciešams atgriezties ūdenī, akcentē dabas sargi.

Ja ronēni ir apaļīgi un veselīgi, tie jāatstāj mierā, jāturas no tiem pa gabalu. Tiem tuvoties pieļaujams tikai gadījumos, kad ronēni izskatās novārguši vai ievainoti, nevis vienkārši aizmiguši. Šādos gadījumos jāziņo Dabas aizsardzības pārvaldei pa tālruni 29198590.

Sūtiet savas reportāžas un par labāko reportāžu saņemiet balvu - dāvanu karti "Galactico" 30 eiro vērtībā. Foto un video gaidām epastā aculiecinieks@delfi.lv, vai arī izmantojiet reportāžu iesniegšanai paredzēto formu!

Darbdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00 varat arī ziņot par nebūšanām, novērojumiem, ierosinājumiem, zvanot pa "Delfi Aculiecinieka" tālruni nr. 67784066!

DELFI Aculiecinieks

Source

DELFI Aculiecinieks

Tags

Aculiecinieka ziņas Daba Dabas aizsardzības pārvalde
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form