'Gadsimta plūdi' Dundagā
Foto: DELFI Aculiecinieks

Strauji kūstošais sniegs un lietus visas dienas garumā strauji palielināja ūdens līmeni Dundagas apkārtnes grāvjos un dīķos, ziņo aculiecinieks Lauris.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Naktī uz 13.janvāri kad tika sasniegts ūdens līmeņa maksimums, tika appludināti arī ceļi, sētas un apkārtējās teritorijas. Jau pēc pulksten 9 vakarā, kad caurteka nespēja ņemt pretī ūdeni, tika appludināta viena no Dundagas ielām, kas atdala divus dīķus. Situācija kļuva draudoša, tāpēc šis posms tika slēgts.


Diemžēl cieta arī slūžas Dundagas dīķī, kas regulē ūdens līmeni Pāces upē. Neizturēja daļa no konstrukcijas, kas regulē ūdens līmeni, tāpēc upē strauji palielinājās ūdens daudzums. Tā rezultātā tika appludināti pagrabi, aizskalota pagalmos sakrāmētā malka, izskalotas caurtekas un cieta vairāki tilti.

Nakts gaitā pašvaldības darbinieki, kopā ar glābšanas dienesta cilvēkiem centās palīdzēt nelaimē nokļuvušiem mājdzīvniekiem un iedzīvotājiem, par laimi šajā dabas stihijā cietušo nav.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
DELFI Aculiecinieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form