Rēzeknē uzstādīts piemineklis latgaliešu māksliniekam Antonam Kūkojam
Foto: DELFI Aculiecinieks

Trešdien, 8. augustā Rēzeknē svinīgi atklāja pieminekli, kas veltīts latgaliešu dzejniekam, rakstniekam Antonam Kūkojam. Tāpat Kūkojs bijis arī mākslinieks, keramiķis, aktieris un režisors. Viņš bija īstens latgalietis un vienmēr lepojās ar savām latgaliešu saknēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieminekļa idejas autore un skulptore ir Svetlana Skačkova. Pats piemineklis ir izgatavots skulptūru parkā Sanktpēterburgā un uzstādīts Latgales kultūrvēsturiskā muzeja skvērā, kas praktiski ir pašā pilsētas centrā. Blakus piemineklim ir uzstādīts soliņš, uz kura atrodas Kūkoja portfeļa skulptūra.

Rēzeknē ir uzstādīts pirmais piemineklis, kura daļa (portfelis), cilvēkiem to pastāvīgi aiztiekot, ir nopulēta līdz metāliskam spīdumam. Pat nepaspēsim ne aci pamirkšķināt, kad būs radusies jauna tradīcija – pieskaries slavenā latgalieša portfelim, un būs tev laime.View Larger Map

DELFI Aculiecinieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form