Otrdien Kalngalē portāla "Delfi" aculiecinieks Andris ar kameru iemūžinājis vairākus metrus augstu virpuļstabu, liecina viņa sūtītais video.

Virpuļstabs jeb velna slota Kalngalē novērota pulksten 13.40. "Varēja novērot vairākus vēja virpuļus, kas ilga ne ilgāk kā dažas minūtes un neizraisīja nekādus postījumus," raksta Andris.

Portāls "Delfi" iepriekš jau vēstīja, ka velna slotas ir līdzīgas nelieliem virpuļviesuļiem jeb tornādo, taču šīs parādības veidojas atšķirīgos apstākļos. Velna slotas rodas tikai sausā un saulainākā laikā, bet virpuļviesuļi – zem gubu mākoņiem, parasti zem negaisa mākoņiem.

Virpuļvējš izplatīts visā pasaulē, kā arī uz citām planētām. Velna slotas rodas, gaisam nevienmērīgi sasilstot saulainā laikā, dominējot lēnam vējam.

Saules sasildītais gaiss no zemes virskārtas strauji ceļas augšup – cauri vēsākam gaisa slānim. Ja apstākļi ir piemēroti, rodas un pastiprinās gaisa riņķveida kustība.

Visbiežāk virpuļstabi ir nelieli un izzūd pāris minūtēs, neradot postījumus, bet dažkārt tie var noraut māju jumtus vai aiznest siltumnīcas.

DELFI Aculiecinieks

Source

DELFI Aculiecinieks

Tags

Aculiecinieka ziņas Daba
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form