Pamatīgs haoss pēc 18. novembra svētku uguņošanas Rīgā izveidojās dzelzceļa stacijā, kur galvaspilsētā uz svinībām ar vilcieniem nokļuvušie cilvēki nevarēja tikt mājās – vagoni bija pārpildīti, liecina "Delfi" lasītāja Denisa sūtītais video.

AS "Pasažieru vilciens" portālam "Delfi" atzīst, ka pēc 18. novembra uguņošanas Rīgā piedzīvoja negaidīti lielu pasažieru pieplūdumu. Aprēķini liecina, ka uz vilcieniem pēc salūta devās vairāk nekā 10 000 cilvēku. Uzņēmums šādu pasažieru pieplūdumu nav pieredzējis.

Plānojot darbu simtgades svinību laikā, uzņēmums bija sagatavojies uzņemt 6000 pasažierus. Ierasto 35 vagonu vietā 18. novembra reisos tika norīkoti 62 vagoni. Aprēķini tika veikti, ņemot vērā, ka iepriekšējos gados pēc svētku uguņošanas 18. novembrī "Pasažieru vilciena" pakalpojumu bija izmantojuši no 1500 līdz 3000 pasažieru.

"Tā kā satiksme, tai skaitā sabiedriskā transporta kustība, bija paralizēta pat vairākas stundas pēc salūta, pieļaujam, ka vilciens šajā brīdī bija vienīgais transports, kas spēja svētku apmeklētājus izvest no Rīgas centra," portālam "Delfi" teic uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.

Uzņēmumā lēš, ka vilcienu izvēlējās kā pasažieri, kuriem bija jānokļūst ārpus Rīgas, tā arī rīdzinieki, kas mājās nevarēja nokļūt ar "Rīgas satiksme" transportu vai privātajiem automobiļiem.
Uzņēmuma dati liecina, ka 18. novembrī pēc pulksten 18 iegādāto biļešu skaits no Rīgas visos maršrutos pieauga par 121 %, ja salīdzina ar 2017. gada 18. novembra vakaru. Pie tam šogad par 139% auga to biļešu skaits, kas iegādāts braucieniem Rīgas A zonā jeb pilsētas robežās.

"Jāuzsver, ka "Pasažieru vilciens" ir transporta pakalpojuma sniedzējs, tas nav ticis iesaistīts svētku norises plānošanā, svētku apmeklētāju plūsmas koordinēšanā vai drošības jautājumu risināšanā," akcentē Līcīte, piebilstot, ka uzņēmums pilda valsts pasūtījumu, reisi tiek plānoti, saskaņoti un izpildīti pēc pieprasījuma, īpaši reisi tiek rīkoti pēc konkrēta pasākuma organizatora lūguma. Taču šoreiz svētku organizators nelūdz nodrošināt papildu kapacitāti vilcieniem.

Tādējādi pēc paša "Pasažieru vilciena" iniciatīvas tika nolemts visiem 18. novembra vakarā paredzētajiem regulārajiem vilcieniem pievienot papildu vagonus lielākai to ietilpībai, kā arī mainīt vilciena Rīga-Sigulda atiešanas laiku, lai pēc svētku salūta nodrošinātu nokļūšanu mājup iedzīvotājiem šajā virzienā.

Uzņēmums atvainojas visiem pasažieriem, kuri piedzīvoja neērtības Rīgas stacijā pēc svētku uguņošanas. Tā kā daudzi nevarēja iekļūt vilcienā un doties mājās, kā bija iecerējuši, uzņēmums pēc pulksten 23 norīkoja vēl divus reisus Ogres un Slokas virzienā. Uzņēmumā arī akcentē, ka "Pasažieru vilciena" rīcībā ir ierobežots transporta tehnikas vienību skaits, ko iespējams operatīvi norīkot reisos. Savukārt dzelzceļa sliežu izmantošana iepriekš jāsaskaņo ar infrastruktūras uzturētāju.

Ar video no haosa pārņemtās stacijas dalījies arī kāds "Facebook" lietotājs, kurš ziņoja, ka vēl nekad savā mūžā nebija redzējis tik pārpildītus vilcienus uz Jūrmalu. "Pilns perons gaida nākamo, kas pēc stundas. Par laimi, pirms pāris minūtēm aizdomājās palaist papildu vilcienu," 18. novembra vēlā vakarā rakstīja notikušā aculiecinieks.

Kāds "Delfi" lasītājs atsūtījis foto no 18. novembra vēlā vakara Rīgā, kurā, kā viņš apgalvo, iemūžinājis vilcienu Rīga-Aizkraukle. Pie vilciena aizmigurē pieķērušies trīs "pasažieri".

Foto: DELFI Aculiecinieks

Nepatīkamus brīžus Rīgā pēc svētkiem piedzīvoja ne vien ar vilcienu uz svinībām nokļuvušie, bet arī tie, kas bija ieradušies ar automobiļiem. Tuvējā Pārdaugavā 18. novembra vakarā automobiļu satiksme izkustējās tikai pēc Akmens tilta atvēršanas automobiļu satiksmei, novēroja portāls "Delfi".

Visa satiksme tuvējā Pārdaugavā bija paralizēta ne tikai salūta laikā, bet arī vismaz stundu pēc tam. Mūkusalas ielas rajonā automobiļi stundu stāvēja abos virzienos, kamēr virziens uz Rīgas centru izkustējās tikai pēc tam, kad policija atvēra satiksmei Akmens tiltu. Savukārt Mūkusalas ielā virzienā uz Salu tiltu satiksme pat vairāk nekā stundu pēc salūta joprojām bija stāvoša, jo uz ielas pamestie auto bija nobloķējuši satiksmi un cilvēku pūlis gāja arī pa ceļa braucamo daļu.

Pat divas stundas pēc salūta, pēc pulksten 23, tuvējā Pārdaugavā vairākās ielās bija stāvoši sastrēgumi, īpaši tajās, kuras veda uz Kalnciema tiltu (piemēram, Margrietas iela Āgenskalnā), Liepājas ielas dzelzceļa pārbrauktuvi u.c. mezglos, kas izved uz maģistrālajām ielām izkļūšanai no Rīgas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!