Kā gulbis pīli un deviņus pīlēnus pa ezeru dzenāja
Foto: DELFI Aculiecinieks

Pagājušajā nedēļa pabiju Talsos. Jāsaka, ļoti kopta un mierīga pilsēta, bet pašā tās centrā atrodas skaists ezers.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ezerā, kā ierasts, mierīgi peldēja pīlītes un gulbji. Sākām tos barot. Pirmais, kas izrādīja par mums interesi, bija kāds vientuļš gulbis.

Pagājuši mazliet tālāk gar krastu, pamanījām pīļu mammu ar deviņiem pīlēniem. Noturēties un nepabarot šos jaukos radījumus nebija iespējams. Pīlēni tika pie mūsu maizēm, bulciņām un cepumiem. Taču pīlēnu laime nevilkās ilgi.

Nez no kurienes gaisā parādījās mūsu vecais paziņa gulbis, kas acīmredzot secināja, ka pīles mielojas ar viņam domāto pārtiku. Pīļmamma sāka skaļi pēkšķināt. Izrādījās, tas bija signāls pīlēniem. Tie acumirklī pazuda piekrastes meldros.

Pīļu mamma steigšus airējās uz ezera vidu, tā novēršot agresora uzmanību no mazajiem. Savukārt gulbis kā "meseršmits" sāka pikēt nabaga pīles virzienā. Izvērsās nevienlīdzīga cīņa. Pīle bēga, gulbis pakaļ. Pēc kādas minūtes gulbis pazaudēja interesi par pretinieku un aizpeldēja projām.

Tobrīd mani interesēja jautājums – Kā pīļmātei izdosies savākt pa malu malām noklīdušos pīlēnus?

Viņa piepeldēja tuvāk krastam un pāris reizes uzpēkšķināja. Te no meldriem klupdami krizdami pie mammas atsteidzās pīlēni. Ģimene atkal apvienojās un varēja mierīgi turpināt "pastaigu".

Nezināju, ka pīles mēdz būt tik drosmīgas. Un ar drosmi vien te ir par maz. Drosme, pārdomāta komandas taktika un atstrādātas komandas - tā ir panākumu atslēga uzvarai nevienlīdzīgā cīņā.


Šo reportāžu ir iesūtījis reģistrēts 'DELFI Aculiecinieka' autors, kurš par katru publikāciju saņem noteiktu skaitu DELFI dālderus.  Sūtiet foto, video reportāžas 'DELFI Aculieciniekam' - aculiecinieks@delfi.lv vai reģistrējieties, pelniet DELFI dālderus un tieciet pie vērtīgām balvām

DELFI Aculiecinieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form