Agnese Logina – Sievietes vieta ir politikā!
Foto: LETA

Jau 14. jūlijā PROGRESĪVIE un Attīstībai/Par! iesniedza savu kopējo sarakstu Rīgas domes vēlēšanām. Domāju, sekojošais mūsu atbalstītājus nepārsteigs – esam starp gados jaunākajiem sarakstiem, arī sieviešu mūsu sarakstā ir visvairāk! Mēs vēlamies šajās vēlēšanās pierādīt – vieta politikā, pārvaldē un līderībā ir gan jauniešiem, gan sievietēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sieviešu tiesību un līdzvērtīgu iespēju kontekstā mums ir jārunā gan par simbolisko, gan par politisko reprezentāciju, un šobrīd Rīgā ir grūti ar abiem. 2013. gada vēlēšanās ievēlēja 13 sievietes (no 60 cilvēkiem), 2017. gadā – 16 sievietes, kas pat nav ⅓ no deputātu skaita. Tāpat arī Rīgā šobrīd ir tikai četras ielas, kas ir nepārprotami nosauktas vēsturisku, reālu sieviešu vārdos, un Rīgā joprojām nav Aspazijas pieminekļa, kas nu jau liekas kā izsmiekls Latvijas vēstures kontekstā.

Kāpēc tam ir nozīme? Tāpēc, ka sieviešu dzīvēm un sieviešu pieredzēm ir nozīme, un pārāk ilgi sieviešu balsis ir ignorētas arī uz politiskās skatuves. Sieviešu vadība nav tikai reprezentācijas jautājums. Darbs Rīgas domē mums ļaus pārliecinošāk panākt risinājumus problēmām, kas disproporcionāli daudz ietekmē sieviešu labklājību. Tieši šeit tiks risinātas bērnudārzu rindas, sniegts atbalsts apkalpojošo sfēru uzņēmumiem, pārdomāta pilsētvide jauniešiem un nodrošinātas mūsdienīgas kultūras un izklaides iespējas. Politiskais mandāts ļauj mums sniegt atbalstu ģimenēm, kas saskaras ar vardarbību, nodrošināt mūsdienīgu, pierādījumos balstītu, dzimumizglītību Rīgas skolās un mazināt novēršamu saslimšanu izplatību mūsu galvaspilsētā. Uzlabojumi katrā no šīm jomām uzlabos vispārējo dzīves kvalitāti pilsētā, un tam IR nozīme.

Es ticu, ka sievietes vieta ir politikā, tāpēc arī es kandidēšu šajās vēlēšanās. Gribu aicināt tevi iepazīties arī ar citām mūsu kandidātēm – tieši viņu balsis nodrošinās to, ka Rīga var atkal kļūt par Latvijas atvērtāko un iekļaujošāko pilsētu!

Aicinu tevi iepazīties ar manām idejām Rīgai – es vēlos atbalstīt pieejamu kultūru, dažādos mākslinieciskajos līmeņos – gan centrā, gan ārpus tā: https://www.restarterigu.lv/logina.html

Šķiet, ka pēdējos gados starp Rīgas aizmirstajiem cilvēkiem ierindojas arī jaunieši. Tāpēc man ir īpašs prieks par Justīni Panteļējevu, kura ir apņēmusies uzlabot jauniešu iesaisti pilsētas pārvaldē: https://www.facebook.com/PROGRESIVIE/videos/685897652267585/

Mūsu spēcīgo kopsarakstu papildina arī Rīgas apkaimju līderes – Alija Turlaja un Selīna Vancāne. Ar viņu enerģiju mēs spēsim uzlabot gan Teiku, gan Sarkandaugavu, gan pārējās Rīgas apkaimes: https://www.facebook.com/PROGRESIVIE/videos/1647512872064526/

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form