slēpes
Foto: stock.xchng

Ceļojumu aģentūras "Kaleva Travel" rīkotajā aptaujā atklājās, ka vairāk nekā puse (63%) aptaujāto ir aizrautīgi slēpotāji un snovotāji, kas ar šiem ziemas sporta veidiem nodarbojas vismaz trīs vai vairāk gadu, liecina ceļojumu aģentūras "Kaleva Travel" aptaujas rezultāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vairāk nekā 16% aptaujāto šogad plāno baudīt ziemas priekus uz augstākajām Eiropas kalnu virsotnēm. Iespējams, ka sniegotā ziema ir tā, kādēļ vēl 37% aptaujāto šogad plāno sākt pievērsties kādam no ziemas sporta veidiem.

Atbilžu rezultāti apstiprināja novēroto tendenci, kā Latvijas iedzīvotāji aktīvi izmanto ziemas piedāvātās iespējas. Rezultāti ļauj secināt, ka piektdaļa aptaujas dalībnieku Latvijas kalnus atzīst par gana labiem ziemas prieku baudīšanai. Arī Eiropas slēpošanas kūrorti nepaliks bez latviešu slēpotājiem, jo uz augstākām virsotnēm lūkojas 16% aptaujāto, kas ziemas priekos dosies ārpus Latvijas robežām. Vairāk nekā puse aptaujāto (62,69%) atklāja, ka slēpot dosies draugu kompānijā un kā pārvietošanās līdzekli izmantos automašīnu, savukārt nedaudz vairāk nekā 22% braucienus rezervēs internetā. Vairāk nekā ceturtā daļa jeb 28% aptaujāto norādīja, ka vēl nav plānojuši, kur šogad nodosies ziemas vaļaspriekiem.

Kā jau vairākus gadus, arī šogad lielākā daļa ziemas atpūtā dosies uz Austrijas atpūtas bāzēm (37% respondentu), otrajā vietā ar 24% ierindojot viesmīlīgos Šveices, bet trešajā - Itālijas slēpošanas kūrortus, par ko balsojuši 22 % aptaujāto.

Aptaujas rezultāti ļauj prognozēt, ka jaunu popularitātes vilni piedzīvos distanču slēpes, jo 11% aptaujāto atklāja, ka ziemas ainavas baudīs pārvietojoties ar tām. Joprojām nepārspēts ziemas vaļasprieks Latvijas iedzīvotāju vidū ir kalnu slēpošana un snovošana, ar ko nodarbojas ceturtā daļa aptaujāto. Tikai nedaudz atpaliek slidošana, ko kā iecienītu brīvā laika pavadīšanas veidu minējuši 23% respondentu. Savukārt atpūtu ziemas SPA kompleksos par gana labu atzinuši nepilni 20% aptaujas dalībnieku.

Pētījums tika veikts interneta vidē ar mērķi saņemt viedokli par Latvijas iedzīvotāju iecienītākajiem ziemas sporta veidiem un šīs ziemas plāniem. Aptaujā piedalījās "Kaleva Travel" klienti vecumā no 18 līdz 50 gadiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form