Bauskas rajona Padomes Finanšu komiteja sēdē šodien, 14. augustā, izskatīs priekšlikumu rajona pašvaldības locekļiem un darbiniekiem no šī gada 1. septembra palielināt atalgojumu. Ierosinājumu jau atbalstījusi rajona Padomes (RP) Attīstības komiteja sēdē pagājušajā nedēļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
«Tas ir nepopulārs, ne labākais lēmums. Taču mums jau viens darbinieks ir aizgājis, drīz darba attiecības pārtrauks otrs. Rajona Padome strādās tikai gadu, uz tik īsu laiku nav iespējams atrast citus vietā. Turklāt darbinieki aiziet uz mazāku amatu, bet lielāku algu. Jau divu speciālistu pienākumi jāpārprofilē citiem. Lai nodrošinātu reorganizāciju, jānotur esošie zinošie speciālisti,» skaidroja rajona pašvaldības izpilddirektore Dagnija Ludrika.

«Ja lēmumprojekts stāsies spēkā 1. septembrī, pieaugs struktūrvienību izdevumi. Papildus naudu varētu atrast, atrodot un pagrozot struktūrvienību posteņus, kā arī no ietaupījumiem,» tā D. Ludrika.

Vecsaules pagasta padomes vadītājs Juris Cielavs atbalstīja priekšlikumu: «Līdzīga situācija ir pagastos. Spriedze pieaug. Kamēr varēsim saglabāt kolektīvu, būsim ieguvēji.» Attīstības komitejas vadītājs Rihards Melgailis norādīja, ka iepriekšējais Bauskas rajona Padomes darba samaksas nolikums pieņemts pirms diviem gadiem. Inflācija šajā laikā ir augusi.

Piemēram, pašlaik rajona pašvaldības priekšsēdētājam Aivaram Okmanim mēneša amatalga ir sešu valstī noteikto minimālo mēneša darba algu apmērā (960 latu pirms nodokļu nomaksas, šādi minēts arī turpmāk). Tā rakstīts pašlaik spēkā esošajā Bauskas RP darba samaksas nolikumā. Ierosināts vadītāja atalgojumu palielināt uz astoņām minimālajām algām (Ls 1280), stāstīja D. Ludrika.

Aivara Okmaņa vietniekiem Rihardam Melgailim un Valdim Veipam pašreizējo 3,5 minimālo amatalgu (Ls 560) paceltu uz 4,5 valstī noteikto minimālo mēneša darba algu apmēru (Ls 720).

«Bauskas pils muzeja finansējuma iegūšana prasīja daudz darba. Aivars Okmanis ieguldīja daudz pūļu, viņš Ministru kabineta sēdē 40 minūtes atbildēja uz premjera Ivara Godmaņa jautājumiem. Vietnieku algas arī jāpalielina, jo viņi arī pietiekoši nozīmīgu darbu veic,» pamatoja izpilddirektore.

Izpilddirektore D. Ludrika astoņu valstī noteikto mēneša darba algu (Ls 1280) vietā no septembra saņemtu desmit (Ls 1600). Taču ierosināts izslēgt ceturkšņa prēmiju, kuras apmērs nedrīkst pārsniegt pusi vienas izpilddirektora mēneša amatalgas apmēru.

Pašlaik Bauskas RP darba samaksas nolikuma 13. punktā teikts: «Ar padomes priekšsēdētāja rīkojumu izpilddirektoram, saskaņā ar koplīgumu, aizejot ikgadējā atvaļinājumā, piešķir un izmaksā atvaļinājuma pabalstu vienas mēneša amatalgas apmērā.» Ierosinājumā minēto normu vēlas papildināt ar nosacījumiem: «Izpilddirektoram, saskaņā ar darba koplīgumu piešķir un izmaksā pabalstus, t. sk. atvaļinājuma pabalstu. Atvaļinājuma pabalstu pilnā apmērā piešķir un izmaksā, ja ikgadējā atvaļinājuma daļa nav mazāka par divām kalendāra nedēļām.»

RP darbiniekiem ierosinātas šādas mēneša darba algas: nodaļu vadītājiem, vadītāju vietniekiem, galvenajam speciālistam juridiskajos jautājumos, galvenajam arhitektam, būvinspektoram, padomes sekretāram - sešu līdz deviņu valstī noteikto minimālo mēneša darba algu apmērā (pašlaik - 50 līdz 70 procentu apmērā no izpilddirektores astoņu minimālo algu apjoma); galvenajiem speciālistiem - četru līdz astoņu minimālo algu apjomā (pašlaik - 35 līdz 60%); vecākajiem speciālistiem - no četrām līdz sešām valstī noteiktajām minimālajām algām (35 līdz 45%); speciālistiem, grāmatvežiem - trīs līdz piecu minimālo algu apjomā (30 līdz 40%); šoferiem-mehāniķiem, apkopējiem, strādniekiem un sargiem - vienas līdz četru minimālo algu apmērā (15 līdz 35%).

Paredzēts izslēgt pašreizējā darba samaksas nolikuma punktu par ceturkšņa prēmijām. Tomēr tiks saglabāts prēmiju fonds, kura līdzekļus varētu izmantot Ziemassvētkos un nākamajā pavasarī.

Vēl iecerēts celt RP iestāžu («Bauskas pils muzejs», «Bērnu nams-patversme «Annele»») vadītāju atalgojumu no piecām (Ls 800) uz 6,5 minimālo algu apmēru (Ls 1040), bet «Bauskas rajona Tūrisma informācijas centra» vadītājai no četrām (Ls 640) uz 5,5 valstī noteikto minimālo algu apjomu (Ls 880).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form