Daugavpilī hospitalizēto gripas slimnieku skaits tuvojas trim simtiem
Foto: stock.xchng

Lai arī saslimstība ar gripu Daugavpilī sāk mazināties, kopš gripas epidēmijas sākuma hospitalizēto gripas slimnieku skaits pietuvojies trim simtiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Infektoloģijas centra Latgales filiālē informēja, ka tikai aizvadītajā nedēļā ar smagām gripas izraisītām saslimšanas formām Latvijas otrajā lielākajā pilsētā hospitalizēti 78 cilvēki.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu saslimstība ar gripu Daugavpilī samazinājusies aptuveni divas reizes. Vēl pirms nedēļas uz katriem 100 000 iedzīvotāju Daugavpilī bija reģistrēti 996,6 saslimšanas ar gripu gadījumi. Šodien apkopotā statistika liecina, ka saslimstība ar gripu samazinājusies līdz 459,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tādējādi epidemioloģisko līmeni pārsniedzot nedaudz vairāk kā 4,5 reizes.

Augstais saslimstības līmenis un nepieciešamība pēc stacionārajiem medicīniskajiem pakalpojumiem radījusi Latgales reģionālajai slimnīcai problēmas ar saslimušo hospitalizāciju - ārstniecības iestādes Infekciju nodaļā sācis pietrūkt vietu.

SIA "Latgales reģionālajā slimnīca" valdes loceklis Aivars Zdanovskis informēja, ka ārstniecības iestādē pirmām kārtām tiek ievietoti smagi saslimušie bērni un pieaugušie ar gripas izraisītām komplikācijām. Pieaugušajiem, kuriem gripa nav smagā formā, hospitalizāciju dažreiz nākoties atteikt.

Vēl pagājušajā nedēļā Latgales reģionālās slimnīcas Infekciju nodaļā, kur ir 60 gultasvietas, ārstējās 80 pacienti, tai skaitā 65 gripas slimnieki.

Saslimstības ar gripu mazināšanās pozitīvi ietekmējusi ar mācību procesu skolās - patlaban mācības atjaunotas visās klasēs, kurās tās tikušas pārtrauktas sakarā ar skolēnu augsto saslimstību. Vēl pirms dažām nedēļām gripas dēļ mācību process tika pārtraukts vairākos desmitos klašu deviņās Daugavpils mācību iestādēs.

Lai mazinātu Daugavpils iedzīvotāju saslimstību ar gripu, pilsētā turpinās pretepidēmijas pasākumu īstenošana. Paaugstinātas saslimstības ar gripu periodā Daugavpilī aizliegta skolu un starpskolu masveida pasākumu rīkošana slēgtās telpās un maksimāli ierobežota olimpiāžu, diskotēku, izrāžu, koncertu un citu bērnu masveida pasākumu organizēšana.

Pirmsskolas bērnu iestādes svētku pasākumus aicinātas veikt pa grupām, aizliegts apvienot grupas un pārvest bērnus no vienas grupas uz otru. Uzņēmumu un iestāžu atbildīgās personas aicinātas nepielaist pie darba darbiniekus, kā arī atbrīvot no mācībām, nodarbībām pulciņos un sporta sekcijās, no pirmsskolas bērnu iestāžu apmeklēšanas personas ar akūtas elpceļu infekcijas saslimšanas pazīmēm.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form