Pagājušā nedēļā Daugavpilī uzstādīts Maskavas Centrālā apgabala dāvātais piemineklis, kas veltīts kādreizējam pilsētas priekšniekam Pāvelam Dubrovinam, vēsta reģionālais laikraksts "Latgales Laiks".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pieminekļa autors ir Maskavas tēlnieks Aleksandrs Taratinovs, kas Eiropā ir labi pazīstams. Viņa darbi izstādīti Austrijā, Beļģijā, Holandē. Autors galvenokārt dzīvo Holandē un tieši tur atrodas lielākā daļa viņa darbu. 2005. gadā Taratinovs izveidoja skulpturālu kompozīciju "Nakts sardze", kas ataino slaveno Rembranta gleznu. Visas figūras tajā izkaltas bronzā dabiskā lielumā. Tādējādi skatītājiem ir iespēja skatīt gleznu telpiskā atveidojumā. Holandes laukumos telpiskumu ieguvušas Breigela, Dīrera un Klimta gleznas. Pašlaik Taratinovs strādā Sanktpēterburgā.

Laikraksts vēsta, ka pēc atklāšanas runām piemineklim tika noņemts pārsegs un vairākumam klātesošo piemineklis patika. Dubrovins neaizpogātos svārkos, ar kreisajai rokai pārmestu lietusmēteli un platmalē pa kāpnēm mierīgā solī dodas pie strūklakas. Pilsētas priekšnieks labajā rokā pavadā ved buldogu. Daudziem iepatikās tieši pieminekļa dinamiskums, kā arī tas, ka Dubrovins šķiet kā dzīvs.

Iespējams, pie Taratinova veidotā Dubrovina pieminekļa fotografēties dosies jaunlaulātie. Jau šajās brīvdienās pie bronzas Dubrovina pabija vairāki jaunlaulātie. Varbūt tā kļūs par labu tradīciju. Jāatzīmē, ka izplatītākā tradīcija ir pieskaršanās kādam no pieminekļa elementiem. Visdrīzāk, no daudzajiem pieskārieniem līdz spīdumam tiks nopulēta Dubrovina kreisās rokas plauksta vai buldoga deguns.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form