Daugavpils rajona Demenes pagastā izveidots Latvijā pirmais kinoloģijas centrs, kur apmācīs suņus - neredzīgo pavadoņus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Centra izveidotājs Aleksandrs Kalačevs Bebrenes lauksaimniecības tehnikumā ieguvis veterinārā feldšera specialitāti, pēc tam saņēmis kinologa sertifikātu, vēlāk kādu laiku strādājis Īrijā, bet par Īrijā sapelnīto naudu īstenojis savu sapni – izveidojis centru "Adele", kur apmācīs suņus – neredzīgo pavadoņus.

Vēl pirms došanās uz Īriju Kalačevs ar Somijas kinologu centra un Daugavpils domes atbalstu sagatavojis un redzes invalīdiem uzdāvinājis divus suņus. Tomēr toreiz viņa aizsāktā labdarības akcija nebija guvusi atsaucību, lai gan Daugavpilī vien ir aptuveni 500 redzes invalīdi, kuriem būtu ļoti vajadzīgs četrkājainais draugs.

Viens suns pavadonis izmaksā gandrīz 1,5 tūkstošus latu. Skolā uzņems tikai vācu aitu suņus vai labradorus, kurus esot vieglāk apmācīt.

Redzes invalīdiem nav iespēju iegādāties četrkājaino palīgu, jo invaliditātes pensija ir niecīga. 3.grupas invalīdi saņem 35 latus, 2.grupas – 49 latus, 1.grupas – 55 latus, bet personas, kam nav tiesību saņemt invaliditātes pensiju (darba stāžam jābūt vismaz trīs gadi), saņem sociālās nodrošināšanas pabalstu 35 latus.

Suņu apmācības centra izveidotājs iesaka pārņemt Somijas pieredzi, kur redzes invalīdiem suni iegādājas apdrošināšanas firma, jo suņi pavadoņi iekļauti apdrošināšanas polisē kā nepieciešama palīdzība nelaimē nonākušajiem. Daudzviet Eiropā, arī Īrijā, brīvprātīgie uz ielām vāc ziedojumus invalīdiem, lai viņi varētu nopirkt suni pavadoni.

Kalačeva pirmajai "skolniecei" vācu aitu šķirnes kucei Nedai piedzimuši septiņi kucēni, kurus saimnieks audzinās par redzes invalīdu pavadoņiem. Kinologs jau saņēmis vairākus pieteikumus no redzes invalīdiem par palīga iegādi.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form