Egles, Pīrāgi, Rūķi un Bluķi raujas pie vadības ruļļiem
Foto: PantherMedia/Scanpix

Cik bieži Latvijā uzņēmumu un organizāciju nosaukumos tiek iekļauti ar Ziemassvētkiem saistīti vārdi - šādu izpēti svētku priekšvakarā veicis uzņēmums Lursoft. Rezultāti ir daudzsološi, portālu Delfi informē Lursoft pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Datu bāzes informācija liecina, ka Latvijā bieži vien organizāciju un uzņēmumu nosaukumos tiek iekļauts viens no galvenajiem Ziemassvētku atribūtiem, proti, egle. Tā patlaban Latvijā reģistrēti 74 aktīvi uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukumā ir vārds "egle" un 95 subjekti , kuru nosaukumā iekļauts vārds "eglīte". Jāpiebilst gan, ka absolūts līderis ir vārds "gaisma", kuru savam nosaukumam izvēlējušies 113 uzņēmumu un organizāciju vadītāji.

Gana populāri vārdi ir "rūķis" un "rūķītis", kuri pieminēti attiecīgi 73 un 54 uzņēmumu, organizāciju nosaukumos.

Diemžēl 2011.gadā nav pieaudzis to uzņēmumu skaits, kuru nosaukumā iekļauts vārds "Ziemassvētki", – līdzīgi kā pērn, arī patlaban Latvijā reģistrēti vien divi komersanti, kuri izvēlējušies savu uzņēmumu nosaukt gada gaidītāko svētku vārdā – SIA "Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš" (uzņēmums šā gada decembrī atzīmēja savu 10.pastāvēšanas gadadienu) un K. Skrābāna tirdzniecības individuālais uzņēmums "Ziemassvētki un Lieldienas" (reģistrēts 1996.gadā), savukārt Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrēts Rīgas Ziemassvētku eglītes birojs.

Lursoft dati liecina, ka uzņēmējdarbībā un nevalstiskajā sektorā atkīvi iesaistās arī personas, kuru uzvārds ir saistīts ar Ziemassvētkiem. Vispopulārākais uzvārds uzņēmumu un organizāciju vadītāju vidū ir "Eglītis" – patlaban Latvijā reģistrētas 328 amatpersonas un 428 dalībnieki ar šādu uzvārdu, savukārt uzvārds "Eglīte" ir 249 amatpersonām un 301 dalībniekam, bet uzvārds "Egle" ir 145 amatpersonām un 186 dalībniekiem. Gana bieži Lursoft datu bāzēs atrodamas amatpersonas un dalībnieki ar uzvārdu "Bluķis". Patlaban ar šādu uzvārdu reģistrēta 31 amatpersona un 46 dalībnieki, bet uzvārds "Eņģelis" vai "Eņģele" ir 38 amatpersonām un 51 dalībniekam.

Interesantākie ar svētkiem saistītie uzņēmumu nosaukumi: SIA "ar Dāvanām par Svētībām", IK "Mobilie tintes eņģeļi", IK "Rūķīša noslēpums", SIA "Sapņu rūķis LV", SIA "Zinātkārais Rūķis", SIA "Eņģeļu pilsēta", SIA "Dāvanu pastnieks", SIA "Tīrs sniegs", SIA "Uzsniga sniedziņš
balts", SIA "Sveču stūris", biedrība "Nākam gaismā", biedrība "Gaismas matērija", IK "Gaismas Vēdeklis" un biedrība "Gaismas armija", kuras mērķis ir aizsargāt sabiedrību no teroristu un citu noziedznieku uzbrukumiem, kas apdraud pilsoņu dzīvību un veselību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form