23.-30.septembrī biedrība "Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija "Latturinfo"" sadarbībā Eiropas Tūrisma biroju apvienības (EUTO - European Union of Tourist Officers) organizē starptautisku zinātniski praktisku konferenci un pieredzes apmaiņu "Ilgtspējīgu tūristu galamērķu attīstība", kas ir EUTO ikgadējs pasākums un šogad pirmo reizi notiek Latvijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tā laikā Latvijā viesosies 70 tūrisma speciālisti no Apvienotās Karalistes, Itālijas, Nīderlandes, Spānijas, Maltas, Islandes, Zviedrijas, Igaunijas u.c.. Sešās dienās plānots diskutēt par ilgtspējīga tūrisma attīstības tendencēm un nosacījumiem Latvijā un Eiropā – analizējot sadarbības nozīmi, izglītības lomu, inovāciju ietekmi un tradīciju nepieciešamību konkurētspējīga tūrisma piedāvājuma un ilgtspējīga tūrisma galamērķa attīstībā.

Trešdien, 26.septembrī tūrisma speciālisti apmeklē arī Valmieras rajonu. Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Ilze Liepa informē, ka ciemiņi ceļā no Siguldas piestās atpūtas kompleksā "Mazais Ansis", kur viņiem būs prezentācija par Gaujas Nacionālā parka darbību. Būs arī darbs grupās un vairākas diskusijas. Viesi iepazīsies ar latviešu pirts tradīcijām.

"Latvijas puse aptuveni gadu ļoti nopietni gatavojās Eiropas tūrisma speciālistu vizītei. Līdz šim šādi pasākumi notikuši tādās valstīs, kā Malta u.tml. Līdz ar to ilgstoši domāts un diskutēts, kā parādīt Latviju Eiropas mērogā, mūsu iespējas un piedāvājumu," stāsta Liepa.

Konferences ietvaros plānoti arī pieredzes apmaiņas braucieni uz Kurzemi un viesošanās citviet Vidzemē, kuru laikā dalībnieki ne tikai iepazīsies ar pašvaldību un tūrisma uzņēmēju pieredzi tūrisma attīstībā, bet arī sniegs ieteikumus un priekšlikumus par konkurētspējas un kvalitātes uzlabošanas iespējām Latvijas tūrisma piedāvājumā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form