2007. gada 14. decembrī plkst. 14:00 Gaiziņkalnā notiek trīs dabas taku un atpūtas vietu atklāšanas svētki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Takas un atpūtas vietas izveidotas LIFE Daba projekta "Biotopu apsaimniekošanas pilnveidošana Natura 2000 teritorijā – Vestienas aizsargājamo ainavu apvidus" ietvaros. Projekts tiek realizēts Vestienas aizsargājamo ainavu apvidus Eiropas nozīmes īpaši aizsargājama dabas teritorija – Natura 2000.

2007. gada trīs takas izveidotas dabas parka "Gaiziņkalns" teritorijā – Bērzaunes pagasts, 2008. gadā 3 dabas takas tiks izveidotas Aronas, Vestienas pagastu un Ērgļu novada teritorijā.

Trīs takas ir izveidotas piecu kilometru kopgarumā. Gaiziņkalna dabas taka vijas tieši pa Gaiziņkalna nogāzi, aizved līdz Zaļās krūzes akai un jaukām atpūtas vietām zem ozoliem un Senmūžu sētā. Pie Talejas ezera izveidotas divas takas: Ezera – Meža taka un Sirds – mīlestības taka, pa kurām ejot, baudīsiet meža mieru, dabas veldzi, jaunas enerģijas pieplūdumu, kā arī zināšanas par saglabātām dabas vērtībām – aizsargājamajiem biotopiem.

Izgatavoti un uzstādīti četri informatīvi stendi, kas izvietoti pie takām un autoceļu krustojumos Vestienas un Bērzaunes pagastu centros. Takās uzstādītas 23 norādes zīmes, lai apmeklētāji var viegli orientēties takas maršrutos. Rekonstruētas publiskās tualetes pie Gaiziņkalna un izbūvētas jaunas – bioloģiskās – pie takām Piekūnos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form