Durvīm priekšā stāvēja policists: nepiederošiem ieeja aizliegta.
-Kāds es nepiederošs. Es te katru dienu nāku ēst.
-Kur ir teikts, ka tev jāēd?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Uz šo policista jautājumu atbildi Normunds neatrada, bet prom vienalga negāja. Netaisnība viņu skāra līdz pat siekalu dziedzeriem un tie darbojās ar pilnu jaudu. Iekšpusē aiz ēdnīcas skatloga kopīgā mielastā bija vienojušies nejauši vienā laikā atnākuši ēdnīcas apmeklētāji. Viens ar dakšiņu dzenāja pa šķīvi kārdinošas kaķu barības granulas. Tālākajā stūrī sēdēja pāri ar bērnu. Vecāki ar pirkstiem lobīja pelmeņus, sīkais darījās viņiem pakaļ un visa izlobītā gaļa no viņa neveiklajiem pirkstiem krita uz ēdnīcas piestaigātās grīdas. Par katru nomesto pelmeni tēvs sīkajam ielēja glāzi konjaka, kuru tas, satvēris abām rokām, izdzēra sausu, uzkozdams ar sinepju trauciņā samērktām salvetēm. Pašā ēdamzāles centrā glīta, jauna sieviete pārlēja biezu soļanku no viena zupas šķīvja otrā, viņas kavalieris, līdzās nometies uz ceļiem, ar galdauta malu notrauca katru zupas biezumu no sievietes tirkīzzilās kleitas.

Normunds laizījās. Paskatījās uz policistu. Nolaizīja stiklu tajā vietā, kur tam cauri spīdēja zemē nokritušie pelmeņi. Stikls garšoja pēc āra gaisa un salijuša suņa. Ap Normundu, trinot nažus, jau pulcējās pavāri. Policists skatījās uz citu pusi. Ēdamzālē nodzisa gaisma un kafijas automāta pavadījumā sākās orģijas. Normunds mēģināja ar zobiem noplēst uz stikla uzkrāsoto gardēdi bavāriešu īsbiksēs. Bavārietis garšoja pēc tā, ko vakar viņam bija uzspļāvis nejaušs garamgājējs, kuram principā nekāda naida pret bavāriešiem nebija. Normunds trinās. Naži pavāru rokās trinās. Pavāri dejoja zobendeju. Normunds dejoja aknu desas valsi. Ēdnīcas apmeklētāji ar ēdienu šķīvjiem rokā iznāca uz ielas un ar papēžiem sita takti. Dzīvoklī virs ēdnīcas kails vīrietis ar kurpes papēdi sita mušas, katru otro sitienu veltot mīļākajai, kura vēl nebija aizgājusi. Policists izmantoja gadījumu un iegāja paēst tā, lai neviens neredzētu, bet tā kā to redzēja visi, viņš aizrijās ar kumosu un simulēdams klepu atgriezās postenī, kurā jau bija saritinājies un aizmidzis apmeklētāju pabarotais Normunds. Seši pavāri, nažus trinot, sargāja Normunda sapni par citu Normundu. Ēdnīca gatavojās vakara cēlienam.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form