Jūrmalas dome bez izskatīšanas komitejās vienā no pēdējām sēdēm pieņēmusi vairākus lēmumus par zemes gabalu nomu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
SIA "Framis" paredzēts iznomāt daļu no zemes gabala "Valteri 3301" 7800 kvadrātmetru platībā. Īpašums, kas atrodas "dabas pamatnes teritorijā" firmai tiek iznomāts uz 49 gadiem laivu piestātnes, peldvietu un vasaras kafejnīcas ierīkošanai. Šiem objektiem ir sezonāls raksturs, un tie ir transformējami, tāpēc to izvietošana šajā teritorijā ir atļauta.

Savukārt līgums ar Ūdens motociklu sporta klubu pagarināts par citu zemes gabala "Valteri 3301" daļu. Zemes gabals 7000 kvadrātmetru platībā tiek iznomāts uz 49 gadiem ūdens sporta bāzes izveidošanai un apsaimniekošanai.

Vairāki deputāti bija neizpratnē par kādu nomas līgumu, kura rezultātā dome uz 25 gadiem Gunāram Anspokam iznomā divus hektārus Priedaines meža tā sakopšanai un labiekārtošanai. Deputātu šaubas radīja tas, vai šī privātpersona vēlas nomāt šo teritoriju un pašvaldībai par to maksāt 77 latus mēnesī tikai tāpēc, lai tur "vāktu atkritumus un lasītu pudeles".

Kā norādīja domes Labiekārtošanas un apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Gunta Smalkā, šobrīd par Priedaines mežu sakopšanu ir atbildīga SIA "Dubultu dārzs", taču, noslēdzot līgumu ar Anspoku, šis zemes gabals firmai vairs nebūs jākopj, līdz ar to pašvaldība varētu ietaupīt līdzekļus.

Tāpat pašvaldība nolēmusi iznomāt zemes gabalu "Bražciems 0302" firmai "A.R.Trans Servis" uz 49 gadiem sporta kompleksa celtniecībai un labiekārtošanai. Pagājušā gada 29.decembrī domes izsludinātajā konkursā par 7511 kvadrātmetru lielā zemes gabala iznomāšanu tika saņemti divi pieteikumi, taču par uzvarētāju atzīta "A.R.Trans Servis".

Minētā firma šeit paredzējusi izveidot atpūtas un sporta kompleksu ar restorānu, jahtu piestātni un telšu pilsētiņu. Projektu plānots pabeigt līdz 2007.gada novembrim, tajā investējot 180 000 latu. Zemes gabals atrodas "darījumu iestāžu teritorijā".

Diskusijas bija arī par priekšlikumu uz 25 gadiem iznomāt zemes gabalu viesnīcai "Baltic Beach Hotel" autostāvvietas izveidošanai. Tika pausts viedoklis, ka, neskatoties uz to, ka šī viesnīca ir nozīmīgs objekts pilsētā, līdz ar autostāvvietas izveidi tiks likvidēts neliels skvēriņš Majoros, Jūras ielas un Tirgoņu ielas krustojumā, kā arī ietve, pa kuru iedzīvotāji šobrīd pārvietojas uz jūru.

Deputāti pauda neizpratni, kāpēc šie nomas līgumi nav tikuši virzīti uz domes Attīstības komiteju un Vides komiteju, kur parasti tiek izskatīti konkrētie attīstības priekšlikumi, kā arī to ietekme uz vidi. Lai gan tika izteikti priekšlikumi jautājumus par zemes gabalu iznomāšanu novirzīt izskatīšanai komiteju sēdē, šie priekšlikumi tika noraidīti, un dome pieņēma lēmumus zemes gabalus iznomāt.

Bažas rada arī tas, ka Attīstības plāna grozījumu sabiedriskās apspriešanas gaitā, kas norisinās šobrīd, pašvaldības iznomāto zemes gabalu nomnieki Būvvaldē varētu iesniegt priekšlikumus par to zonējuma maiņu, kā tas jau ir noticis ar vairākām citām iznomātajām teritorijām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form