Ventas tilts

Līdz Kuldīgas Pilsētas svētkiem – 11. jūlijam – kuldīdznieku un pilsētas viesu ērtībai tiks atklāti divi rekonstruēti posmi Šaurajā ielā. Tuvāko mēnešu laikā tiks rekonstruētas vairākas citas ielas, bet vasaras beigās sāksies vecā Ventas tilta restaurācija, informēja pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jau iepriekš izstrādātais detālplānojums paredz, ka Šaurā iela būs jauna un nozīmīga artērija Kuldīgas vecpilsētā. Tas būs pirmais solis, lai pārvietošanās ar transportlīdzekļiem Kuldīgas centrā būtu ērtāka.

Viens rekonstruētās Šaurās ielas posms savienos Mucenieku ielu ar Liepājas gājēju ielu, otrs – Liepājas ielu ar Torņu ielu. Kuldīgas pilsētas Domes atklātā konkursā par abu ielas posmu rekonstrukciju uzvarēja SIA "AVA", ar ko pašvaldības SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" noslēdza līgumu par kopējo summu 196 942,95 lati. Šaurās ielas rekonstrukcijas rezultātā ierīkota mūsdienīga pazemes infrastruktūra, ieklāts krāsains bruģakmens segums, tostarp Kuldīgas vecpilsētai raksturīgais apaļais bruģakmens.

Vēl šovasar Kuldīgā top jauns un ērti izbraucams Skrundas ielas posms, kam finansējumu dome guvusi gan no valsts, gan uzņemoties kredītsaistības. Daudzu ielu rekonstrukcija Kuldīgā notiks 14 Latvijas pilsētu ūdenssaimniecības modernizācijas projekta ietvaros, tādēļ, piemēram, Ventspils, Pļavas, Kalna un Pils iela pagaidām netiek rekonstruēta.

"Tikmēr līdzekļi tiek ieguldīti ielās, kuras ūdenssaimniecības modernizācijas projekts neskars," informē Kuldīgas pilsētas domes izpilddirektors Viktors Gotfridsons. "Vēl šogad tiks uzsākta Torņa iela un Kalna ielas virsmas projektēšana, jo nākamgad Kalna un Pils iela tiks rekonstruētas, ierīkojot jaunas apakšzemes siltuma un ūdens komunikācijas, un jaunu bruģakmens segumu, centīsimies sākt arī Torņa ielas rekonstrukciju," turpina Gotfridsons.

Pateicoties Kuldīgas domes piesaistītajam Eiropas Reģionālā attīstības fonda naudai, vasaras beigās sāksies vecā Ventas tilta restaurācija.

Pozitīvas pārmaiņas šovasar sagaidīs arī Gaismas ielas 4. un 6. daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji, jo tiks asfaltēti šie pagalmi un iebrauktuve no Gaismas ielas uz Skuju ielu. Vēl domes plānā ir stāvlaukuma Mucenieku ielā 6 rekonstrukcija un ielu apgaismojuma atjaunošana Planīcas ielā.

Līdz Kuldīgas rajona pašvaldību sporta svētkiem, kas 4. augustā notiks Plūdoņa ģimnāzijas stadionā, tiks uzklāts jauns asfalta segums ģimnāzijas stadiona skrejceļam. Kuldīgas dome sākusi projektēt Sūru ielas atlikušo posmu, kas Sūru ielu savienos ar Jelgavas ielu, tādā veidā tiks attīstītas jaunas teritorijas ražošanas zonā. Pirmajā kārtā Sūru ielas pagarinājums tiks izbūvēts no Stacijas ielas līdz topošai "Kurzemes alusdarītavai", to par savu naudu apņēmies paveikt investors.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form