Latgales reģionālās partijas dibināšana plānota maija beigās
Foto: LETA

Latgales reģionālās partijas dibināšanas sanāksme varētu notikt maija beigās, pastāstīja viens no partijas dibināšanas iniciatoriem Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aicinājumu par Latgales reģionālās partijas izveidi ir parakstījuši vairāki desmiti cilvēku, starp kuriem ir daudzu Latgales pašvaldību vadītāji, uzņēmēji un dažādu iestāžu vadītāji. Patlaban norit darbs pie partijas vietējo nodaļu izveides, kā arī tiek risināti citi organizatoriskie jautājumi.

Joprojām nav īsti zināms, kāds būs jaunveidojamās partijas nosaukums - Latgales partija vai Latgales reģionālā partija, bet Latgales vārds partijas nosaukumā būs noteikti, sacīja Adamovičs. Pēc partijas dibinātāju domām, partijas nosaukuma izvēle patlaban neesot tas svarīgākais jautājums.

Pagaidām vēl nav galīgi izlemts, vai partija tiks veidota pilnīgi no jauna vai uz partijas "Vienoti Rēzeknei" bāzes, mainot tās nosaukumu, statūtus un paplašinot dalībnieku loku.

Visvairāk uzmanības savā darbībā partija plāno pievērst Latgales un Latvijas ekonomisko problēmu risināšanai. Partijas darbībā tiks aicināti iesaistīties dažādu tautību, vecuma un sociālo slāņu iedzīvotāji. Valodu jautājumā partija iestāsies par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Lielu uzmanību partija veltīs arī Latgales kultūras un tradīciju izkopšanai.

Par saviem uzdevumiem partija izvirzījusi piedalīšanos pašvaldību, bet pēc tam arī Saeimas vēlēšanās.

Aicinājumu par partijas izveidi ir parakstījusi Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, Dagdas novada domes priekšsēdētājs Viktors Stikuts, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Balvu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ināra Ņiuļina, Saeimas deputāts Jānis Lāčplēsis, Daugavpils mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks, vairāki citi Latgalē pazīstami cilvēki.

Jau ziņots, ka pagājušā gada nogalē, 21.novembrī, un šā gada sākumā, 14.janvārī, Daugavpilī tika izveidotas divas jaunas partijas - "Attīstības partija" un "Mūsu partija". Par "Attīstības partijas" valdes priekšsēdētāju tika ievēlēta Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova, bet par "Mūsu partijas" valdes priekšsēdētāju - Daugavpils domes priekšsēdētājas vietniece Līvija Jankovska.

"Attīstības partija" ir centriska partija, kas atbalsta uz ģimenes un garīgām vērtībām balstītas saliedētas sabiedrības izveidi, ekonomisko attīstību, investīciju klimata uzlabošanu un iniciatīvas paplašināšanos biznesā. Par savām prioritātēm partija izvirzījusi labklājību ģimenē, izglītotu un veselu sabiedrību. Par saviem uzdevumiem partija izvirzījusi piedalīšanos pašvaldību vēlēšanās, vēlāk - Saeimas vēlēšanās un darbu Daugavpils un reģiona jautājumu risināšanā.

Jankovska "Mūsu partiju" raksturojusi kā kreisi centriski orientētu politisko spēku, kurš negrasās lūgt valdībai pabalstus, bet gan veicināt jaunu darba vietu izveidi, lai cilvēki paši spētu nopelnīt sev iztiku. Šim nolūkam partija ieplānojusi izstrādāt atbalsta programmu jauniem cilvēkiem, kas beiguši augstskolu un kam nav darba pieredzes, kā arī atbalstīt pirmspensijas vecuma cilvēkus.

Savukārt 24.martā tika izveidota Daugavpils novada partija, par kuras priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēta Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska. Daugavpils novada partija sevi pozicionējusi kā centrisku partiju, kura par savu uzdevumu ir izvirzījusi darbošanos Daugavpils novada interesēs.

Saskaņā ar jaunās partijas statūtiem tā par savu mērķi izvirzījusi vienmērīgu un mērķtiecīgu novada attīstību, nodrošinot cilvēkam garīgu un materiālu labklājību neatkarīgi no viņa etniskās, nacionālās un reliģiskās piederības un sociālā statusa. Par savām pamatvērtībām Daugavpils novada partija ir noteikusi brīvību, taisnīgumu, līdztiesību, ģimeni un garīgumu. Tautsaimniecības jomā partija savus centienus novirzīs esošo un jaunu uzņēmumu atbalstīšanai.

Nākamgad Daugavpils novada partija plāno piedalīties pašvaldību vēlēšanās, bet turpmāk, sadarbojoties ar citām partijām, - arī Saeimas vēlēšanās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latgale
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form