2006.gada 1.ceturksnī notika iedzīvotāju aptauja par ceļojumiem Latvijas robežās un ārpus tām. Tika aptaujāti iedzīvotāji vecumā no 15-74 gadiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Centrālās statistikas pārvaldes veiktā apsekojuma rezultāti liecina, ka pa Latviju atpūtas nolūkos (pie radiem, atpūtai brīvā dabā un tml.), šķērsojot pilsētas vai administratīvā rajona robežas, ceļoja 40% Latvijas iedzīvotāju.

Visizplatītākie bija vienas dienas (bez nakšņošanas) braucieni. Tajos devās 35% no visiem iedzīvotājiem, kuri viena brauciena laikā vidēji iztērēja 10,4 latus. Īsajiem atpūtas braucieniem (1-3 diennaktis) priekšroku deva 12% iedzīvotāju, iztērējot vidēji 13,5 latus viena brauciena laikā. Garajos atpūtas braucienos pa Latviju (4 un vairāk diennaktis) devās 2% iedzīvotāju un iztērēja vidēji 25,4 latus viena brauciena laikā. Atpūtas braucienos vairāk devušās sievietes (53%). Visvairāk ceļotāju bija vecumā no 25-44 gadiem.

Braucot atpūtas braucienā, iedzīvotāji parasti izmantojuši privātās naktsmītnes - 91%. Visbiežāk atpūtas braucienā ceļotāji devušies ar vieglo automobili – 62%.

Iecienītākie ceļotāju galamērķi Latvijā bija Rīga, Jūrmala un Daugavpils. Uz Rīgu veikti 33,9% no visiem atpūtas braucieniem, bet vienas dienas (bez nakšņošanas) atpūtas braucieni bija 37,4%. Uz Rīgu tika veikti 18,3% no visiem īsajiem atpūtas braucieniem (1-3 diennaktis) un 22,9% no visiem garajiem atpūtas braucieniem pa Latviju (4 un vairāk diennaktis).

Vidējais atpūtas braucienu ilgums bija 2,1 diennaktis. Garajiem braucieniem vidējais ilgums bija 6,4 diennaktis.

Darījumu braucienos ar nakšņošanu Latvijas robežās devušies 1,8% iedzīvotāju vecumā no 15-74 gadiem, iztērējot vidēji 13,5 latus viena brauciena laikā. Šajos braucienos vairāk braukuši vīrieši – 57,4%. Visvairāk darījumu braucienos devušies iedzīvotāji vecumā no 25–44 gadiem. Visbiežāk darījuma braucienu galamērķis bijusi Rīga – 13,3%. Visvairāk izmantotais transports – vieglais automobilis – 66,1%. Vidējais uzturēšanās ilgums darījumu braucienā – 2,5 diennaktis.

Īsajos atpūtas braucienos ar nakšņošanu (1-3 naktis) 82,4% iedzīvotāju ceļoja pa Latviju, bet 17% devās uz ārzemēm. Tikai 0,6% bija ceļojuši gan pa Latviju, gan devušies uz ārzemēm.

Garajos atpūtas braucienos (4 un vairāk naktis) 49% iedzīvotāju ceļoja pa Latviju, 51% bija devušies uz ārzemēm.

Darījumu braucienos 66,8% iedzīvotāju brauca tikai pa Latviju, 30,9% devušies uz ārzemēm, bet 2,2% ceļojuši gan pa Latviju, gan devušies uz ārzemēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form