Latvijas skolēni jāpasargā no Krievijas militārās propagandas
Foto: LETA

Saskaņas centra vadītā Rīgas dome nespēj vai negrib novērst Latvijas jauniešu idejisku ietekmēšanu Krievijas militārajās nometnēs, uzskata partija "Vienotība".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Saskaņas centru šobrīd var uzskatīt par Krievijas "tautiešu politikas" līdzdalībnieku Latvijā. Skolas ir pašvaldību pārziņā, diemžēl Rīgas domes valdošās koalīcijas un vadības politiskās simpātijas būtībā veicina Latvijas jauniešu ideoloģisku ietekmēšanu Krievijā. Ja Saskaņas centrs paliks pie varas Rīgā, arī turpmāk nevarēsim būt droši, vai skolās tiek audzināti Latvijas vai Padomju Savienības patrioti. Šāda tendence ir bīstama ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai. "Vienotība" apzinās šīs problēmas nopietnību, tāpēc mēs panāksim, ka Rīgas iestāžu darbinieki pārzinās un respektēs gan Latvijas konstitucionālos pamatus un vēsturi, gan mācīs jauniešus kritiski domāt un nepakļauties Krievijas ideoloģiskajām manipulācijām," uzsver VIENOTĪBAS Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Jāauzsver, ka Drošības policija (DP) savā pagājušā gada darbības publiskajā pārskatā, kurā analizēta arī Krievijas federācijas īstenotā tautiešu politika Latvijā, norāda, ka sadarbības veidošana ar jauniešiem tautiešu mītnes valstīs ir no viens no prioritārajiem tautiešu politikas uzdevumiem, tam atvēlēti būtiski finanšu līdzekļi.

DP ziņo, ka jauniešiem no Latvijas tiek apmaksāta dalība militāra rakstura nometnēs Krievijā un to programmās tiek iekļauti Krievijas armijas paraugdemonstrējumi un ideoloģiska satura lekcijas, kas atstāj uz jauniešiem psiholoģisku ietekmi.

DP savā ziņojumā norāda, ka jauniešu braucieni un ekskursijas uz Krieviju tiek izmantotas, lai piesaistītu jauniešus un veidotu noturīgu saikni ar Krieviju. Apmācību programmā tiek iekļauti jautājumi par Krievijas vēsturi un politiku. Jaunieši tiek apmācīti politiskajās tehnoloģijās, sabiedriskajās attiecībās, sabiedrisko un politisko organizāciju veidošanā un vadīšanā u.tml.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, komentējot DP ziņojumu, norādījis: "Analizējot šo faktu un dokumentus, var secināt, ka nometņu mērķis ir Latvijas sabiedrības reintegrācija bijušajā padomju telpā. No nometņu deklarāciju satura mati ceļas stāvus. Tajās jaunieši parakstījušies par to, ka piekrīt krievu valodai, reintegrācijai un mūžīgai draudzībai. Patiesībā tur ir pretvalstiskas lietas."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form