Lielāka uzticība ir Latvijā audzētām eglītēm
Foto: DELFI

Šis ir pirmais gads, kad ņemot vērā klientu izteiktās vēlmes, veikalu tīkls K-rauta piedāvā tikai Latvijā audzētās gan grieztās, gan eglītes podos. Kā galveno priekšrocību pircēji min Latvijā augušās eglītes īpašo smaržu, kā arī tic lielākai tās dzīvotspējai pēc iestādīšanas dārzā. Tā portālu Delfi informē veikala pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šogad ieklausījāmies vairāk  savos klientos un egļu piegādē sadarbojamies tikai ar Zaļenieku kokaudzētavu, Jelgavas novadā. Lai arī noteikts apjoms jau pārdots un lielāka pircēju interese bija jūtama kopš aizvadītās nedēļas nogales, aktīvākā eglīšu tirdzniecība sāksies šajā Ziemassvētku nedēļā. Pircēji labprāt izmanto arī veikalu tīkla K-rauta sarūpēto iespēju, atkarībā no veikala atrašanās vietas, pilsētas robežās piegādāt egli klientiem mājās bez maksas. Egles, īpaši augumā raženākas, transportēšana pašu spēkiem nav viegls uzdevums," norāda AS Rautakesko pārstāve Ieva Zlaugotne.

Pircējiem būtiski, lai eglīte ir augumā maza, tikai aptuveni piektdaļa izvēlas egli, kas garāka par diviem metriem, stāsta veikalu tīkla dārzkopības konsultante Vēsma Dzintare. 1,5-1,75 m augsto griezto egļu cena veikalos K-rauta šogad ir 7,95 lati. Divu metru augstās grieztās egles maksā Ls 9,95. No podos audzētajām eglēm piedāvājumā iekļautas Asās egles dažādās nokrāsās, kas ir arī vienas no izturīgākajām istabas temperatūrā. Iecienītākās ir tieši sudrabainās nokrāsas egles, kuras tautā dēvē par Sudrabeglēm. Atkarībā no augstuma, to cena ir no nepilniem desmit latiem.

Lai grieztā eglīte mūs priecētu pēc iespējas ilgāk, telpās ar sausu gaisu, tās skujiņas katru dienu vajadzētu apsmidzināt ar ūdeni, kā arī egles stumbru novietot traukā ar ūdeni vai mitrās smiltīs. Veiksmīgs risinājums ir  egles statīvs jau kopā ar tvertni, kur ieliet ūdeni. Dārgākie statīvi ir reizē kā interesanti dekori. Jāievēro, ka lielām eglēm statīvam ir jābūt pietiekoši smagam, lai egle neapgāztos.

Savukārt podā audzēto eglīti telpā vēlams ienest tikai dažas dienas pirms svētkiem, ja iespējams, pirms tam glabājot vēsākā vietā. Istabā eglīti nevajadzētu turēt blakus radiatoriem, kamīnam, krāsnij utml. siltuma avotiem. Eglīte regulāri jālaista, lai augsne būtu viegli mitra, jāapsmidzina tās skujas. Vienkāršākais ielikt eglīti ar podu traukā un tajā liet ūdeni, kamēr augs visu uzsūcis. Podā audzētai eglītei rotāšanai nevajadzētu izmantot krāsainos aerosolus, tāpat jāuzmana no iespējas, ka sveču liesma sabojā skujas. Pēc svētkiem drīz vien eglīte jāiznes ārā, par to īpaši jāparūpējas, lai pavasarī iestādītu jaunā vietā.

  

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form