Liepājas pasažieru autobusos turpmāk varēs iekāpt tikai pa pirmajām durvīm
Foto: stock.xchng

Liepājā no 1.augusta sabiedriskā transporta autobusos pasažieru iekāpšana notiks pa pirmajām durvīm, savukārt izkāpšana – pa vidējām un aizmugures durvīm, pavēstīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šāda kārtība tiks ieviesta, lai uzlabotu pasažieru drošību, samazinātu bezbiļetnieku skaitu un nodrošinātu pasažieru ātrāku apriti autobusu pieturvietās.

"Tas nav nekas neparasts. Tāda kārtība ir ieviesta un daudzus gadus jau labi darbojas Jelgavā, Klaipēdā, Kauņā un daudzās pilsētās Skandināvijas valstīs. Prakse parāda, ka tādējādi kopumā būtiski uzlabojas pasažieru apkalpošana," paskaidroja pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītājs Gints Lūsis.

Par jauno kārtību ir informēti Liepājas autobusu parka šoferi, kas regulāri dodas pilsētas maršrutos.

Lūsis uzsvēra, ka 1.augusts pārmaiņu ieviešanai ir izvēlēts tāpēc, ka vasarā pilsētas autobusi ir mazāk noslogoti nekā citos gadalaikos, līdz ar to šis ir piemērotāks laiks, lai visi pamazām pierastu pie jaunās kārtības.

No 1.augusta pasažieru autobusu otrās un vidējās durvis tiks atvērtas ar aizturi. Arī uz autobusu korpusu sāniem būs attiecīgas krāsainas uzlīmes, kas ļaus pamanīt un saprast, kāda ir iekāpšanas un izkāpšanas kārtība.

Vidējās durvis iekāpšanai autobusā un izkāpšanai no tā, tāpat kā tas bija iepriekš, joprojām varēs izmantot personas ar bērnu ratiņiem, invalīdi un citu kategoriju pasažieri, kuriem apgrūtināta pārvietošanās.

Izpētot to pilsētu pieredzi, kurās šāda sistēma darbojas, tas ir viens no veidiem, kā samazināt vandalismu sabiedriskajā transportā un "zaķu" iekļūšanu tajā. Bezbiļetnieki bieži ir nevis tie, kas nevar samaksāt par braucienu, bet gan cilvēki, kas pieraduši un izmanto jebkuru iespēju apiet likumu. Tā dēļ godprātīgie pasažieri samaksā par bezbiļetnieku pārvadāšanu, norādīja pašvaldība.

Lūsis arī atzina, ka jaunā kārtība ir pirmais solis uz elektroniskās biļetes ieviešanu Liepājas sabiedriskajā transportā.

Pašlaik jaunās sistēmas ieviešanai Liepājā sabiedrisko autobusu pieturvietās sākta arī "pirmo durvju vietas" marķēšana ar krāsu. Atsevišķās pieturvietās jau ir iestrādāts dzeltenas krāsas bruģis ar speciālu reljefu tajās vietās, kur, autobusam apstājoties, jāatrodas transportlīdzekļa pirmajām durvīm.

Pieturvietu marķēšana turpināsies, lai pieturvietu infrastruktūra atbilstu jaunajām prasībām un Liepājas vides pieejamības vadlīnijām, kas izstrādātas un tiek īstenotas, lai uzlabotu pārvietošanos cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, personām ar bērnu ratiņiem un citām iedzīvotāju kategorijām.

Lūsis aicina Liepājas iedzīvotājus izturēties ar sapratni pret pārmaiņām. Viņš mudina ikvienu potenciālo pasažieri iepriekš iegādāties braukšanas biļetes preses tirdzniecības vietās – pirmkārt, tas būs lētāk, otrkārt, iekāpjot autobusā, nevajadzēs aizkavēt citus pasažierus, kamēr biļete tiek iegādāta pie šofera. Taču, ja biļetes nav iegādāta iepriekš, ieteicams sagatavot precīzu naudu.

Patlaban pašvaldība arī izsludinājusi konkursu par tiesībām veikt pasažieru pārvadājumus Liepājas pilsētā no nākamā gada 1.janvāra. Konkursā aicinātas piedalīties pasažieru pārvadātāju firmas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form