Liepājas Universitāte no pašvaldības pārņems jaunas telpas studiju procesam un zinātnes attīstībai
Foto: stock.xchng

Liepājas Universitātes (LiepU ) Senāta sēdē pirmdien nolemts pārņemt no pašvaldības ēku Krišjāņa Valdemāra ielā 4 augstskolas studiju procesa un zinātniskās darbības attīstībai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LiepU sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Jevgenija Skoraja pavēstīja, ka jaunās telpās paredzēts ierīkot lekciju auditorijas, izvietot laboratorijas aprīkojumu eksaktām zinātnēm un pētniecībai, kā arī izveidot telpas studentu un akadēmiskā personāla patstāvīgajam darbam.

Nākotnē iecerēta tālāka sadarbība ar Kurzemes biznesa inkubatoru (KBI) par zinātnes un inovāciju parka bāzes izveidi jaunajās LiepU telpās. Sadarbībā ar KBI tiks veicināta uzņēmējdarbības un tehnoloģiju attīstība, paskaidroja Skoraja.

LiepU rektors Jānis Rimšāns uzsvēra, ka saskaņā ar pagājušā gada oktobrī sākto Eiropas reģionālās attīstības fonda projektu "Liepājas Universitātes infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija prioritāro virzienu studiju kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot vienlīdzīgu iespēju principu un universālu vides pieejamību" augustā universitāte fizikas, matemātikas un vides zinību jomu attīstībai saņems apmēram simts iekārtu vienības, kuru izvietošanai papildus nepieciešama aptuveni 500 kvadrātmetru liela platība.

Arī Latvijas akadēmiskā tīkla projekta "Vienota nacionālas nozīmes Latvijas akadēmiskā pamattīkla zinātniskās darbības nodrošināšanai izveide" skaitļošanas klastertehnoloģiju iekārtu atbilstošam izvietojumam nepieciešamas ēku papildplatības vismaz 500 kvadrātmetru apmērā, ko nevar izbrīvēt jau esošo telpu struktūrā, nesamazinot studiju nodrošināšanai nepieciešamo lekciju un semināru auditoriju platību. Jaunais aprīkojums ļaus pilnvērtīgi noritēt eksakto zinātņu studiju procesam, informēja LiepU.

Telpas paredzētas arī citu tehnoloģisko projektu realizācijai jūras un klimata procesu simulācijai un attīstībai.

Liepājas Universitāte studiju un pētniecības procesu Krišjāņa Valdemāra ielas ēkā plāno sākt jau 1. septembrī.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Liepāja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form