Trešdienas lietavas kavē labības kulšanu Zemgalē, informēja lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Latraps" sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Krauze.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krauze pastāstīja, ka līdz šodienai kooperatīvam piegādātas jau vairāk nekā 25 000 tonnu ziemas rapšu un 22 500 tonnas kviešu. No tām 35 000 tonnu ievestas Elejas graudu pirmapstrādes kompleksā.

"Jāteic, ka šogad ražas nav tik lielas kā iepriekšējā gadā, toties kvalitātes rādītāji ir ļoti labi - apmēram 95% no kooperatīvam piegādātajiem kviešiem ir pārtika ar augstu lipekļa un proteīna saturu," norādīja "Latraps" pārstāve.

"Latraps" saviem biedriem piedāvā slēgt divu veidu piegādes līgumus. Standarta produkcijas piegādes līgums paredz, ka, neierēķinot pievienotās vērtības nodokli, pārtikas kvieši tiek iepirkti par 67 latiem tonnā, lopbarība - par 60 latiem tonnā, bet rapši - par 154 latiem tonnā. Par šīm cenām zemnieki sezonas laikā piegādās izaudzēto produkciju korporatīvām tālākai realizācijai, pēc kuras tiks veiktas atbilstošas cenu korekcijas, lai noteiktu piemaksu apjomu, kas kopā ar sākotnējo iepirkuma cenu veidos gala cenu, skaidroja Krauze.

Savukārt fiksētās cenas līgums paredz, ka zemnieks realizē produkciju atbilstoši konkrētās dienas cenai. "Fiksētā cena ir gala cipars, un, izvēloties šo variantu, kooperatīva biedrs zaudē tiesības saņemt produkcijas cenu pārrēķinu jeb piemaksu, toties katrs pats var būt situācijas noteicējs un izvēlēties piemērotāko mirkli, kad realizēt savus graudus par visizdevīgāko cenu," pastāstīja "Latraps" sabiedrisko attiecību speciāliste.

Šādu līgumu slēgšanas praksi "Latraps" sāka jau iepriekšējā gadā, un šogad tā tiek turpināta, jo, kooperatīva skatījumā, tas ļauj zemniekiem iedziļināties graudu tirgus procesos.

Jau ziņots, ka uzņēmuma "Latraps" apgrozījums pagājušajā 2008./2009.finanšu gadā bija 71,3 miljoni latu, kas ir nedaudz vairāk nekā 2007./2008.finanšu gadā, kad apgrozījums bija 69,2 miljoni latu.

Pagājušā gada sezonā "Latraps" iepirka vairāk nekā 240 000 tonnu Latvijā izaudzēto kviešu, no kuriem eksportā realizēti apmēram 135 000 tonnu.

Šogad pārtikas kvieši maksās no 70 līdz 100 latiem tonnā, lopbarības graudi - 60 latus tonnā, rapšu sēklas - no 170 līdz 180 latiem tonnā.

"Latraps" ir zemnieku uzņēmums, kas dibināts 2000.gadā, apvienojoties 12 biedriem. Tagad uzņēmums ir izaudzis par lielāko graudu un rapša audzētāju un eksportētāju kooperatīvu Latvijā, apvienojot 537 zemniekus Zemgalē, Vidzemē, Kurzemē un Latgalē.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form