Pagājušo trešdien sēdē Limbažu pilsētas domnieki nolēma Valsts kasē ņemt vairākus kredītus kopsummā par Ls 710 000, kā arī dot galvojumu Limbažu komunālservisam aizdevuma ņemšanai Ls 110 000 apmērā. Lielākā summa – Ls 300 000 - domāta daudzdzīvokļu sociālās mājas izbūvei Valmieras ielā 1a.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ls 150 000 šim projektam piešķirti no valsts budžeta. Ls 200 000 paredzēti pilsētas ielu un ietvju sakārtošanai, Ls 50 000 – sociālās palīdzības dienas centra Klostera ielā 4 pabeigšanai. Tradicionāli uz gada sākumu tiek ņemts īstermiņa kredīts finanšu un budžeta vadībai, lai šai laikā, kad nauda tā neapgrozās, tomēr varētu veikt visus norēķinus. Šim nolūkam paredzēts ņemt Ls 50 000. Jau pagājušajā gadā tika solīta pilsētas līdzdalība Eiropas finansētā projektā ūdenssaimniecības sakārtošanai, šajā sakarībā tiks ņemts Ls 110 000 liels kredīts, kā arī vēl dots galvojums Limbažu komunālservisam tāda paša apmēra aizdevuma ņemšanai.

Limbažu pilsētas domes ekonomists Vilnis Kalnbērziņš skaidro, ka Limbažu esošais kredītportfelis ļauj ņemt jaunus kredītus. Noteikts, ka kredītņemšanas robeža ir 20% no budžeta ieņēmumiem (nerēķinot mērķdotācijas). Kad būs paņemti visi iecerētie kredīti, šis procents būs 19%, tostarp pašas pilsētas kredīti sastādīs 15,7%, pārējais galvojumi – jau bijušais un jaunais “Komunālservisam”.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form