Pastnieki svīst - Ziemassvētku laikā sūtītas vēstuļu tonnas
Foto: DELFI

2011.gada decembrī – aktīvākajā apsveikumu un dāvanu sūtīšanas laikā tieši pirms Ziemassvētkiem – salīdzinājumā ar analogu periodu pērn Latvijas Pastā būtiski pieaudzis vēstuļu korespondences apjoms. Piemēram, 2011.gada 23.decembrī Latvijas Pastā apstrādāto iekšzemes vēstuļu apjoms attiecībā pret 2010.gada 23.decembri ir dubultojies, sasniedzot nepilnas 4 tonnas. Tā portālu Delfi informē pasta pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieaugums pēdējā nedēļā pirms Ziemassvētkiem, salīdzinot ar šo pašu laikposmu 2010.gadā, šogad vērojams visos tradicionālajos vēstuļu sūtījumu segmentos: iekšzemes vēstulēm, izejošajām un ienākošajām starptautiskajām vēstulēm.

Laikposmā no 19. līdz 23.decembrim šogad kopumā Latvijas Pastā apstrādāta 31 tonna dažādu vēstuļu un pastkaršu: tostarp 16 tonnas iekšzemes vēstuļu, 8 tonnas ienākošo starptautisko vēstuļu un 7 tonnas izejošo starptautisko vēstuļu. Attiecīgi 2010.gada minētajā periodā kopējais ar Latvijas Pasta starpniecību nosūtīto vēstuļu un pastkaršu apjoms sasniedza 19 tonnu: 8 tonnas iekšzemes vēstuļu, 7 tonnas ienākošo starptautisko vēstuļu un 4 tonnas izejošo starptautisko vēstuļu.

"Latvijas Pastā šogad vērojamās tendences liecina, ka pastkaršu un apsveikuma vēstuļu sūtīšana sev tuviem adresātiem ar pasta starpniecību atkal ir nākusi modē. Acīmredzot bezpersoniskie elektroniskie apsveikumi tomēr nevar aizstāt sirsnīgu, ar roku rakstītu veltījumu," uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Aigars Vītols.

Aktīvākā vēstuļu saņemšanas un nosūtīšanas diena Latvijas Pastā pirms Ziemassvētkiem šogad bijis 22.decembris, kad Latvijas Pastā apstrādātas gandrīz 4 tonnas iekšzemes vēstuļu, pusotra tonna izejošo starptautisko vēstuļu un nepilnas 2 tonnas ienākošo starptautisko vēstuļu. Savukārt 2010.gada attiecīgajā pirmssvētku nedēļā Latvijas Pasta noslogotākā diena bija 23.decembris, kad apstrādātas gandrīz 2 tonnas iekšzemes vēstuļu, tonna izejošo starptautisko vēstuļu un pusotra tonna ienākošo starptautisko vēstuļu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form