Pirmais vienotais neatliekamās palīdzības reģionālais centrs tiks veidots Jelgavā, informēja katastrofu medicīnas centra (KMC) sabiedrisko attiecību speciāliste Anta Buša.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jau ziņots, ka plānots izveidot vienotu neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kurā tiks iekļauts arī Katastrofu medicīnas centrs, kas būs atbildīgs par dienesta darbību.

Plānots izveidot piecus reģionālos dispečeru dienestus, kā arī aprīkot visas neatliekamās palīdzības automašīnas ar globālās pozicionēšanas sistēmu, kas ļautu noteikt spēkratu atrašanās vietu un ātrāk reaģēt uz izsaukumiem, uzsvēra Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Zaiga Barvida.

Trešdien KMC Jelgavas neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijai nodeva "ātrās palīdzības" automašīnu ar globālās pozicionēšanas sistēmu. Nākamgad plānots NMP rīcībā nodot 35 šādas automašīnas. Lai pilnībā pārietu uz vienotajiem medicīniskās palīdzības centriem reģionos, visas automašīnas nepieciešams aprīkot ar iepriekšminēto sistēmu.

KMC trešdien arī tika demonstrētas globālās pozicionēšanas sistēmas priekšrocības izsaukumu apkalpošanā. Uz KMC tika izsaukta mašīna, kura tajā brīdī atradās Mārupē - ceļu tā veica astoņās minūtēs un iekļuva sastrēgumā uz Vienības gatves.

Kā stāstīja Buša, globālā pozicionēšanas sistēma dod iespējas ātrāk reaģēt uz izsaukumiem, turklāt jaunās automašīnas aprīkotas ar diviem datoriem - viens dators atrodas pie vadītāja un tajā ir redzama karte ar izsaukuma atrašanās vietu, bet otrs dators atrodas salonā un ārsts to var ņemt līdzi, lai izsaukuma laikā tiktu klāt slimnieku reģistriem, kā arī informētu par apkalpošanas gaitu.

Dispečeru centrs var ātrāk apkalpot izsaukumu, jo informāciju mašīna var saņemt mazāk nekā minūtes laikā, taču ar radiosakariem tam vajadzīgs vairāk laikā. Vienotais vadības centrs ekrānā varēs redzēt, kur atrodas konkrētā automašīna, un, ja tā nokļūs sastrēgumā, analizējot datus, varēs nosūtīt citu automašīnu, ja tā atbrīvojusies un atrodas tuvu izsaukuma vietai, sacīja Buša.

KMC direktors Mārtiņš Šics uzsvēra, ka informācijas tehnoloģijas ir būtiski elementi NMP darba organizācijas uzlabošanā - tie ir vērsti uz informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju izmantošanu veselības aprūpē un uz valdības apstiprināto pamatnostādņu "E-veselība Latvijā" ieviešanas plānu realizēšanu.

KMC seminārs "Neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas dienesta aktualitātes", kas notika trešdien līdz ar NMP automašīnas demonstrāciju, ir beigu posms projektā, kura gaitā visu rajonu NMP saņēma 70 jaunas NMP automašīnas, ko piegādāja konkursa uzvarētāja SIA "Domenikss".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form