Rēzeknes centrā, viesnīcā "Latgale" piektdien atklās apvienoto Rēzeknes rajona un pilsētas tūrisma informācijas centru (TIC), informē centra vadītāja Ligita Lebeda.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Līdz šim Rēzeknes pilsētai pašai sava TIC nebija un tas atradās Rēzeknes rajonā, bet turpmāk tūristi informāciju varēs saņemt vienotā punktā.

TIC būs pieejamas kartes, bukleti, informācija par atpūtas iespējām Rēzeknē un visā Latgalē, būs arī iespējas pieteikt ekskursijas maršrutos pa pilsētu. Rēzeknes pilsētas un rajona TIC atradīsies viesnīcas "Latgale" telpās, Atbrīvošanas alejā 98, pirmajā stāvā 110 telpā. Iesākumā tajā būs divi darbinieki.

TIC izveide ir lielisks piemērs pilsētas un rajona pašvaldību veiksmīgai sadarbībai. Par to pārliecināts gan Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Guntis Vjakse, gan arī Rēzeknes rajona padomes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, informēja pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

"Atverot vienotu pilsētas un rajona TIC, tiek sperts milzīgs solis uz priekšu gan Rēzeknes - pilsētas Latgales sirdī, gan Rēzeknes rajona attīstībā," sacīis. Vjakse. "Kopēja projekta realizācija vienota Rēzeknes rajona un pilsētas TIC izveidē Rēzeknes pilsētā ir loģisks solis. Parasti mūsu ciemiņi nebrauc apskatīt tikai vienu vai divus objektus pilsētā vai rajonā. Nepieciešams, lai mēs veidotu tūrisma produktu kā vienotu veselumu, piedāvājot daudzveidīgu izvēli," piebilst Švarcs.

TIC tiek veidots saskaņā ar Tūrisma likuma normām, kas nosaka, ka pašvaldības nosaka tūrisma attīstības perspektīvas, nodrošina resursus un pasākumus tūrisma attīstībai, kā arī savas teritorijas tūrisma iespēju popularizēšanu, piedalās tūrisma informācijas centru, punktu un stendu izveidošanā un finansēšanā, kā arī veicina kultūrizglītojošo darbu tūrisma jomā un veselīga dzīvesveida popularizēšanu.

Rēzeknes domes vadība uzsver, ka Latgale jāuztver kā īpaši pievilcīgs tūrisma reģions ceļotājiem un šī mērķa sasniegšanā īpaši liela nozīme ir komunikācijai starp reģiona tūrisma attīstībā iesaistītajiem dalībniekiem - pašvaldību un tūrisma uzņēmējiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form