15.jūnijā ir startējis Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) un pārējo baltiešu tūrisma institūciju organizētais "Baltijas ceļojumu maratons", kas ir unikāls triju Baltijas valstu tūrisma kopprojekts, kura laikā Baltijas ceļotāji tiks aicināti apmeklēt 36 šobrīd interesantākos tūrisma objektus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, rezultātā iegūstot vērtīgas sponsoru balvas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Projekts "Baltijas ceļojumu maratons" ilgs līdz šā gada 1.novembrim, kura laikā Baltijas valstu iedzīvotāji ar atvieglotiem noteikumiem varēs apmeklēt 36 konkursa kārtībā atlasītus interesantākos Baltijas valstu tūrisma objektus.

"Ideja par projektu "Baltijas ceļojumu maratons" dzima 2006. gada rudenī, kad līdzīga akcija bija noslēgusies Latvijā. Līdz šim nebijis projekts "Latvijas ceļojumu maratons" piesaistīja teju 30 000 Latvijas iedzīvotāju, kas nepilna gada laikā viesojās 36 dažādos tūrisma objektos visos Latvijas novados.

Baltijas ceļojumu maratons" dod iespēju 12 tūrisma objektiem no katras valsts iepazīstināt kaimiņvalstu iedzīvotājus ar savu piedāvājumu, kopā parādot mūsu valstu tūrisma piedāvājuma bagāto daudzveidību. Atlasītie 36 tūrisma objekti pārstāv visplašāko tūrisma produktu klāstu – sākot no ievērojamām bazilikām un greznām pilīm, līdz aktīvā tūrisma takām un šoviem, kā arī klasiskiem un vēl neatklātiem maršrutiem.

"Galvenie projekta mērķi ir jaunu Baltijas tūrisma produktu popularizēšana un Baltijas tūrisma iespēju attīstīšanas veicināšana, sistemātiski rosināt sabiedrību – ģimenes, draugu grupas, darba kolektīvus apmeklēt interesantākos Baltijas tūrisma objektus, kā arī veicināt savstarpējo informācijas apriti starp Baltijas valstīm," stāsta projekta idejas autors, TAVA direktors Uldis Vītoliņš.

Latviju šajā projektā pārstāvēs: atpūtas un izklaides centrs "Go Planet" (Rīga), Tērvetes dabas parks, Krustpils pils, Minhauzena muzejs un dabas taka (Limbažu raj.), Gulbenes – Alūksnes bānītis, Mežakaķis (Sigulda), Kinopilsēta "Cinevilla" (Tukums), Ventspils Piejūras Brīvdabas muzejs, Liepājas Karostas cietums, Āraišu ezerpils, Daugavpils cietoksnis un Aglonas bazilika.

Igaunijas pieteiktie tūrisma objekti ir: Hāpsalu bīskapijas pils, Pundurdzīvnieki Raja saimniecībā, City Bike (Tallina), Vinistu mākslas muzejs, Valastes ūdenskritums, Narvas pils, Olustveres tūrisma centrs, Elistveres zooloģiskais dārzs, Igaunijas nacionālais muzejs, Igaunijas ceļu muzejs, Otepes piedzīvojumu parks un Kāli tūrisma centrs.

Lietuvu pārstāvēs: Zirgu muzejs, "Lietuvas liaudies buites muziejus", " Nacionalinis M.K.Ciurlionio dailes muziejus", Grutas parks, Krustu kalns, Etnogrāfiskā zvejnieka sēta, Rokišku novada muzejs, Traķu vēstures muzejs, Biržu novada muzejs "Sela", Lietuvas jūras muzejs, Dzintara muzejs Palangā, Viļņas gleznu galerija.

Lai piedalītos maratonā, ceļotgribētājiem ir jāsaņem "Baltijas ceļojumu maratona" karte un dalībnieka apliecība, kurā tiks veiktas atzīmes par piedalīšanos, tādejādi nosakot aktīvākos ceļotājus. Akcijas noslēgumā ir paredzēta apbalvošana, kuras laikā tiks piešķirtas vērtīgas balvas no projekta atbalstītājiem. Aktīvākais Baltijas ceļotājs balvā saņems lidojumu divām personām uz kādu no viņa izvēlētajām Eiropas pilsētām, uz kurām lido "airBaltic". Projekta sponsori ir: "airBaltic", "Reval Hotel Latvija", "Amadeus Latvija","Galileo Baltija", "Hotel Konventa Sēta", "Hotel de Rome", "Hotel Radisson SAS" un tūrisma firma "BTG".

Plašāka informācija par projektu "Baltijas ceļojumu maratons" ir pieejama TAVA oficiālajā mājaslapā, Latvijas Tūrisma informācijas birojā Rīgā, Smilšu ielā 4( tālr. 7224664), kā arī reģionālajos tūrisma informācijas centros.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form