Salaspilī pilnībā atjaunota siltuma piegāde; plāno vecās siltumtrases pārbūvi
Foto: LETA

Pēc piektdien notikušās avārijas Salaspils siltumtrasē SIA "Salaspils siltums" šodien izdevies pilnībā atjaunot siltuma piegādi pilsētā, informēja uzņēmuma valdes loceklis Ēvalds Lipinieks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Patlaban trasē tiek apzinātas potenciālās bojājumu vietas, bet vasarā pašvaldība plāno siltumtrases pārbūves darbus.

To, cik lielā apjomā tiks veikta pārbūve, noteiks piesaistīto līdzekļu apjoms. Pagājušā gada nogalē iesniegts projekta pieteikums par maģistrālā siltumvada rekonstrukcijas darbiem posmā no SIA "Salaspils siltums" līdz dzelzceļa stacijai, bet projekta izvērtēšanas rezultāti būs zināmi šopavasar. Iespēju robežās pašvaldība varētu veikt rekonstrukcijas darbus par saviem budžeta līdzekļiem. Vecā siltumtrases posma rekonstrukcija notiks jebkurā gadījumā, tāpat plānota arī papildu noslēdzošo ventiļu ierīkošana atsevišķos atzaros, informēja Lipinieks.

Sadarbībā ar domes speciālistiem SIA "Salaspils siltums" izstrādās namu apsaimniekotājiem stingru instrukciju, kā rīkoties avārijas situācijā.

Ieteikuma formā tiks norādīts, ka tehnisko darbinieku skaitam namu pārvaldēs jābūt tieši proporcionālam apsaimniekojamo namu skaitam, turklāt apsaimniekotājiem jebkurā krīzes situācijā jābūt sasniedzamiem un jāsazinās ar iedzīvotājiem.

Salaspilī 18.februārī plkst.12.30 maģistrālās siltumtrases vecākajā posmā Miera ielā tika konstatēta siltumnesēja noplūde, kuru izdevās novērst līdz plkst.20, taču īsi pēc pārrāvuma sametināšanas un siltuma padeves atjaunošanas notika jauns plīsums līdzās salabotajai vietai. SIA "Salaspils siltums" darbiniekiem otru bojājumu izdevās sametināt līdz plkst.23.30. Tikmēr no siltumtrases noplūda aptuveni 300 kubikmetru tehniskā ūdens, kura atjaunošana iepriekšējā apjomā un aizplūšana līdz mājokļu siltumiekārtām prasīja divas dienas. Dažiem namiem siltuma padeve tika atjaunota 18.februāra naktī, taču pilnībā apkure pieslēgta tikai šodien, informēja Salaspils novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Patlaban temperatūra siltumtīklā tiek uzturēta 80-82 grādu robežās, paralēli tiek apzinātas potenciālās bojājumu vietas.

Jau ziņots, ka avārijas dēļ siltuma padeve bija pārtraukta arī Nacionālā botāniskā dārza oranžēriju siltumnīcām, tāpēc siltumnīcās metāla traukos tika kurināti ugunskuri, lai novērstu temperatūras pazemināšanos zem kritiskās. Siltuma radīšanai tika izmantoti arī sildītāji, bet augi tika apklāti ar ietinamo papīru un agrotīklu, lai tos pasargātu no sala.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form