Salaspils novads prasa piedzīt no būvniekiem 1,2 miljonus latu par līguma neizpildi
Foto: Publicitātes foto

Salaspils novada dome ir iesniegusi Rīgas Apgabaltiesā prasības pieteikumu par līgumsoda piedziņu 1 211 058,74 latu apmērā pret pilnsabiedrību "Uni Būve" un tās biedriem - SIA "Uni San" un SIA "Info Būve" par izglītības iestāžu ēku siltināšanas darbu neizpildi, informēja dome.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vienlaikus ar prasības celšanu Rīgas apgabaltiesa lēma par prasības nodrošinājumu, apķīlājot atbildētāja nekustamos īpašumus.

Četru izglītības ēku renovācija uzskatāma par nozīmīgāko pašvaldības plānoto projektu 2011. gadā.

Saskaņā ar 2011.gada 8.februārī noslēgto līgumu pilnsabiedrība "Uni Būve" apņēmās nosiltināt četras ēkas četru mēnešu laikā - no 2011.gada 1.maija līdz 2011.gada 31.augustam.

Salaspils novada dome jau kopš līguma slēgšanas brīža ir regulāri norēķinājusies ar ģenerāluzņēmēja biedru SIA "Info Būve", bet būvuzņēmējs nav izpildījis līgumā un papildus vienošanās noteiktos darbu posmus un kavējis izpildes termiņus, norāda Salaspils novada dome.

Tas pašvaldībai kā pasūtītājam radīja pamatotas bažas par būvnieku spēju vispār izpildīt līgumsaistības.

Pērn 14. oktobrī Salaspils novada dome ārkārtas sēdē nolēma lauzt līgumu ar pilnsabiedrību "Uni Būve".

Jau ziņots, ka 2010.gada nogalē Salaspils novada pašvaldība parakstīja līgumu ar Vides ministriju un SIA "Vides investīciju fonds" par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļu piesaistīšanu. Projekta attiecināmās izmaksas ir 1,21 miljons latu, no kurām 750 000 latu sedz Klimata pārmaiņu finanšu instruments, bet 460 000 latu – pašvaldība.

Par šo naudu pašvaldība plānoja paaugstināt energoefektivitāti Salaspils 2.vidusskolas, bērnudārzu "Atvasīte", "Ritenītis" un "Saulīte" ēkās. Atklātajā konkursā par tiesībām to darīt piedalījās četri pretendenti, un uzvarēja PS "Uni Būve", ar ko tika noslēgts līgums.

Dome iepriekš ziņoja, ka "Uni Būve" savas līgumā noteiktās saistības nav izpildījusi un situācija ir izveidojusies kritiska – tek jumti, regulāras telpu nopludināšana dēļ bojājas ēku konstrukcijas, dažas telpas ir slēgtas drošības apsvērumu dēļ, ēdināšanas blokos ir demontēta vecā ventilācijas sistēma, bet nav izbūvēta jaunā, rezultātā gan pirmskolas izglītības iestādēs, kurās notiek būvdarbi, gan Salaspils 2. vidusskolas izglītošanas darbs ir būtiski apgrūtināts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Salaspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form