Strenču novada Plāņu pagastā izveidota Gaujas kultūrvēsturiskā taka, kas izveidota Igaunijas-Latvijas programmas projekta "Neapzinātās kultūras mantojuma vērtības kopējā dabas un kultūras telpā" ietvaros, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta laikā ir veikta kultūrvēstures mantojuma inventarizācija pēc agrākā teritoriāli administratīvā iedalījuma Limbažu, Valmieras, Valkas un Alūksnes rajonā un četros Igaunijas rajonos – Tartu, Polvas, Viru un Valgas. Viena no aktivitātēm projekta laikā bija demonstrāciju un mācību teritorijas izveide.

Noslēgumā fāzē šajā teritorijā ir ierīkota Gaujas/Koivas kultūrvēsturiskā taka, kuras garums ir 60 km, no tiem puse ir Latvijā un puse Igaunijā. Takā pavisam ir 42 apskates objekti, pie kuriem ir izvietoti stendi ar informāciju latviešu, igauņu un angļu valodā.

Visā garumā taka izbraucama ar velosipēdu, Igaunijā ir arī 2 km kājāmgājēju posms, bet takas Latvijas daļas apskatei var izmantot automašīnu. Takas sākums Latvijā atrodas Strenču novada Plāņu pagasta Oliņās, kur apskatāms informatīvais stends ar takas shēmu. Igauņu pusē taka sākas Mustjogi upes labajā krastā netālu no tās ietekas Gaujā.

Kultūrvēstures mantojuma takā ir iespējams iepazīties ar vēsturisku notikumu un darbu lieciniekiem. Dažādi objekti stāsta par mežsaimniecības vēsturi, senām robežām un ceļiem, bet akmens krāvumi mežos liek minēt tā veidotāju nolūkus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form