Novembrī Ventspils muzejs atzīmē 80 gadu jubileju. No 8.novembra Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī skatāmas trīs izstādes veltītas šai jubilejai, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ventspils muzeja galerijās būs skatāms fotoprojekts "Mans īstais laiks I un II"
Jubilejas notikumu klāstā iecerēts turpināt muzeja darbinieku portretu izstādi "Mans īstais laiks". Fotoprojektā muzeja darbinieki iejutās sev tuvos tēlos vai piedzīvoja kāda sena sapņa realizāciju, piemēram, zāļu uzraugi pārtop popzvaigznēs, muzeja dārzniece dodas ar vilcienu uz Parīzi utml. Pirms pieciem gadiem šādā veidā tika dokumentētas muzeja darbinieku slēptās vai neslēptās ilgas. "Mans īstais laiks I" realizēja fotogrāfs Valdis Lavrinovičs un muzeja darbinieki. Ventspils muzeja 80.gadu jubileju muzejs sagaida daudz kuplākā skaitā un arī mainītā sastāvā, tāpēc tika radīts turpinājums projektam "Mans īstais laiks", muzeja jubilejā eksponējot abas "sērijas". Projektu realizēja fotogrāfs Juris Presņikovs, sadarbībā ar muzeja darbiniekiem un stilisti Lilitu Melderi.

Ventspils muzeja izstāžu zālē būs skatāma izstāde "Krēsls jeb muzejs - sabiedrības sēdeklis". Izstādes pamatu veido fotomākslinieces Santas Savisko projekts "12 krēsli", kurā radītas mākslinieciski augstvērtīgas fotogrāfijas - ievērojamo cilvēku krēsli (Čērčila, Freida, Misiņa u.c.). Otrs projekts norisinājās Agijas Sūnas galerijā - mākslinieki, ar kuriem galerija regulāri sadarbojas, radīja darbus vienotā tematikā "Krēsls". Muzeja izstāžu zālē skatāmas H.Heinrihsones, E.Grūbes, K.Siliņa, S.Daugules, K.Keires un citu latviešu mūsdienu gleznotāju variācijas par tēmu. Ventspils muzeja devums izstādes kontekstā ir pazīstamu ventspilnieku krēsli, mīļie virtuves ķeblīši jeb lietas- personības un Piejūras brīvdabas muzeja krājuma dižkrēsli un vienkāršas koka radības ar četrām kājām.

Muzeja trešajā stāvā atklās izstādi "Ventspils muzeja īsā vēsture". Ventspils muzeja Vēstures nodaļas sagatavotajā izstādē skatāma gan vizuāla, gan cita veida informācija par muzeja dibināšanu un dibinātājiem, muzeja filiālēm, ēkām, kā arī neliela ekspozīcijas rekonstrukcija (20.gs. 60.gadi).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form