Vidzemē ar koncertiem, dievkalpojumiem, lāpu gājieniem, senu kaujas paņēmienu apmācībām un citiem pasākumiem iecerēts svinēt Lāčplēša dienu 11.novembrī un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu 18.novembrī, aģentūra LETA uzzināja, aptaujājot pašvaldības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Valmierā Lāčplēša dienā notiks vairāki tradicionāli pasākumi. Pulksten 15.45 visi aicināti pulcēties pie Kultūras centra, lai plkst.16 dotos lāpu gājienā no kultūras centra līdz pilsētas kapiem, kur notiks piemiņas brīdis. Pulksten 18 Kultūras centrā notiks koncerts "Mums sargāt šo zemi", kurā piedalīsies Zemessardzes 51.kājnieku bataljona vīru ansamblis no Dobeles (vadītājs Artūrs Reiniks), aģentūrai LETA pastāstīja Valmieras domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Kazuša.

Alūksnē 11.novembrī plkst.14 būs ziedu nolikšana pie Mātes tēla. Ar bezmaksas autobusus interesentus vēlāk nogādās līdz 7.Siguldas kājnieku pulka pieminekļa kalnam, kurā notiks piemiņas brīdis. Pēc tam notiks ziedu nolikšana Alūksnes Lielajos kapos Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietās, kā arī piemiņas brīdis pie Baltā krusta. Pulksten 17 būs ekumeniskais dievkalpojums Alūksnes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet plkst.18 - svinīgs pasākums pie Alūksnes Jaunās pils. Tur notiks Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīru parāde, lāpu gājiens, E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra un kora koncerts, informēja Alūksnes domes informācijas aprites speciāliste Una Zadumina.

18.novembrī plkst.11 par godu Latvijas Republikas proklamēšanai būs dievkalpojums Alūksnes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Laukumā pie domes administratīvās ēkas plkst.15.30 savukārt būs praktiskās darbnīcas, kurās interesenti varēs iemēģināt spēkus loka šaušanā, cirvja mešanā mērķī, jostu cīņās un citās senatnīgās izdarībās.

Alūksnes domes ēkā plkst.16.30 notiks Jāņa Anmaņa gleznu izstādes atklāšana un grāmatas "Mana sapņu planēta" prezentācija, tikšanās ar autoru. Pēc tam notiks vīru kopas "Vilki" koncerts un Alūksnes pilsētas domes atzinības rakstu pasniegšana.

Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne pastāstīja, ka pilsētā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai piektdien, 12.novembrī, plkst.18 apgaismotā trasē mežā pie brīvdabas estrādes notiks skrējiens.

Skrējienu organizē un vada Valkas pilsētas dome, sadarbojoties ar Valkas ģimnāzijas sporta skolotājiem. Sacensības rīko, lai veidotu sportisku, veselīgu un fiziski aktīvu sabiedrību. Tā ir iespēja ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam sistemātiski nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Salacgrīvā 11.novembrī plkst.15 Salacgrīvas kapos būs Lāčplēša dienas 85.gadskārtas atceres brīdis, bet pilsētas muzejā plkst.17 atklās izstādi "Salacgrīvieši - Lāčplēša kara ordeņa kavalieri", aģentūrai LETA pastāstīja Salacgrīvas domes Informācijas daļas vadītāja Ilga Tiesnese.

18.novembrī pilsētas luterāņu baznīcā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts dievkalpojums, kā arī koncerts "Dvēseles dziesma". Pulksten 17 būs svinīgs sarīkojums kultūras namā, kurā notiks domes priekšsēdētāja Dagņa Strauberga uzruna, apsveikumi un koncerts, kurā uzstāsies tautas deju ansamblis "Teiksma" un pūtēju orķestris "Enkurs".

Limbažu domes sabiedrisko attiecību speciāliste Liesma Grīnberga informēja, ka pilsētā 11.novembrī iecerēts svinīgs brīdis pie kapličas Limbažu kapos Jūras ielā 56 ar pūtēju orķestra "Lemisele" piedalīšanos un pie bojā gājušo karavīru atdusas vietām, gaismas ceļš no kapsētas mazajiem vārtiem līdz Baznīcas laukumam pa Jūras ielu, kā arī svinīgā uzruna baznīcas dārzā, piemiņas svecīšu nolikšana un svētbrīdis Limbažu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar vīru kora "Ziedonis" piedalīšanos.

18.novembrī toties Limbažu Kultūras namā plkst.18 būs pasākums, kurā par īpašiem nopelniem pilsētas labā tiks godināti vairāki limbažnieki. Skanēs koncerts ar trīs tenoru un Jura Kulakova piedalīšanos. Vakara beigās būs balle.

Cēsīs 11.novembrī plkst.18 būs gājiens no Vienības laukuma uz Lejas kapiem, kur notiks piemiņas brīdis, informēja Cēsu domē.

Jau ziņots, ka 17.novembrī Cēsīs atklās izstādi "Latvijas karogam - 725".

18.novembrī plkst.15 būs dievkalpojums Cēsu Svētā Jāņa baznīcā, bet plkst.17 Cēsu Kultūras centrā notiks Vidzemes kamerorķestra koncerts. Pēc tam notiks atpūtas vakars.

Gulbenē 11.novembrī plkst.18.30 būs lāpu gājiens no Kultūras centra uz Brīvības pieminekli, pastāstīja Gulbenes domes sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Medne.

17.novembrī plkst.18 būs Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts Cēsu kamerorķestra koncerts Gulbenes Kultūras centrā, bet 18.novembrī plkst.11 - ekumeniskais dievkalpojums Gulbenes draudzes Romas Katoļu baznīcā, pēc tam notiks ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa plkst.12.30.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form