Viena (dzimšanas) diena DELFI redakcijas dzīvē. Teksta tiešraides arhīvs
Foto: DELFI

2014. gada 26. novembrī portāls DELFI latviešu valodā svin savu 15. dzimšanas dienu. Aiz vairāk nekā 100 rakstiem dienā, ko redz mūsu lasītājs, ir dzīvi cilvēki - lielākā interneta medija redakcijā Latvijā. Par vienu (dzimšanas) dienu mūsu dzīvē - šīs dienas teksta tiešraide.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzimšanas diena drīz noslēgsies. Bet "Delfi" darbs turpinās. Liels paldies jums, godātie lasītāji. Bez jums mēs nebūtu nekas. Lasiet mūs arī turpmāk! Šovakar, rīt no rīta un tā uz priekšu... Te vienmēr būs svaigas ziņas un cita veida saistoša informācija, ko neatradīsit citviet.
Ja pati dzimtenes izpildvara lūdz, tad, protams, nevaram atteikt. Iedarbinājām datu bāzi un uzzinājām, ka līdz šai pēcpusdienai publicēti 1 080 047 raksti. Tātad izrādās, ka nesen bijis miljonais.Par to, cik raksti veltīti Ministru Kabineta darbam, gan mums ziņu nav. 
https://twitter.com/Brivibas36/status/537617909045293056
Neatteiksim. :) Atrakstiet epastu uz redakcija@delfi.lv un sarunāsim ekskursiju. Starp citu, esam atvērti arī skolēnu, studentu grupām, un izmantojot gadījumu, aicinām pedagogus apsvērt iespēju atvest audzēkņus uz vietu, "kur top ziņas".
Santa Anule: Pie Jums varētu tikt kā ekskursijā? Es pirms jaunā gada būšu Latvijā. Es delfus mīlu, un domāju Jūs man neateiksiet. Pie reizes novertēšu Jūsu biroju.:)))
Paldies, Anda, par jautājumu. Nopietnākā kļūda bija iedomība laika posmā ap 2005. - 2010. gadu, kad šķita - mēs esam varenākie un populārākie, un nav jārūpējas par to, lai jaunajai lasītāju paaudzei mēs šķistu gana mūsdienīgi un saistoši. Šo kļūdu veiksmīgi izmantoja mūsu sīvākie konkurenti, pozicionējoties ar laikmetīgāku dizainu, un attiecīgi sāka mums auditorijas lieluma ziņā "elpot pakausī". Drusku savas iedomības sekas jūtam vēl šodien.
Anda Balode26.11.2014 16:56Sveicieni dzimšanas dienā! Daudz kas ir panākts un vēl vairāk būs. Bet laikam taču neiztikāt bez kļūdām. Kuru uzskatat par nopietnāko kļūdu 15 gadu laikā - es domāju tādas kļūdas kā kādas sadaļas likvidāciju, jaunu dizainu vai ko tamlīdzīgu. Un kuru uzskatat par veiksmīgāko lēmumu, pavērsiena punktu - arī sadaļu, dziaina un taml ziņā?
Par to tēmu, ka "vecmodīgs birojs". Nekā nebija! Mēs atcerējāmies, ka ir divi priekšnosacījumi, lai mūslaikos jebkurā reklāmas aģentūrā, dizaineru birojā vai citā kreatīvā iestādē birojs skaitītos moderns:a) birojā jābūt pufiem;b) jāstrādā ar "Apple" ierīcēm.Lūk, pierādījums, ka mums ir moderns birojs: 
Te arī ieskatam tas, kas top Ziemassvētku sakarā un tuvāko nedēļu laikā "būs gaisā".
"Delfi" dizaineres Ilze un Inga strādā pie kārtējā savas jomas izaicinājuma - lai Ziemassvētkiem veltītā sadaļa būtu skaista un lasītājiem patiktu tajā uzturēties.
Tuvojas vakars, un no mūsu biroja logiem ir labi redzams, kā sāk gaismās laistīties vieta, kur šovakar notiks "Delfi" 15 gadu jubilejas sarīkojums. (Un tas nav joks, tiešām ballīte būs tur!)
Paldies, Santa, par sveicienu, bet jāteic, ka mums pašiem birojs neliekas vecmodīgs. Iespējams, ka esam tik ļoti aizrāvušies ar darbu, ka neredzam, kas notiek mums apkārt...
Santa Anule: Mīļš sveiciens no Anglijas. Tik jautājums man, kāpēc Jums vecmodīgs birojs?
https://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/citi/dzelzitis-pie-kaimina-dodas-ar-beisbola-nuju.d?id=45269816
Šodien raidījumā "Suņu būda", kurā viesojās aktieris Lauris Dzelzītis, raidījuma vadītājs Artuss Kaimiņš nāca klajā ar virkni atmaskojošu faktu par to, kam pieder kādi mediji Latvijā. Cita starpā tika minēts, ka "Delfi pieder Lembergam". Mēģinot izprast Kaimiņa domu gaitu, paskatījāmies uz to, kas karājas pie mūsu biroja sienas, un mums pašiem viss kļuva skaidrs... :)
https://twitter.com/Jekaba11/status/537606758290964481
Saņēmām apsveikumu no kolēģa, kurš pašlaik atrodas godam pelnītā atvaļinājumā miglainajā Albionā.
Henriks Eliass Zēgners: Sveiciens visiem kolēģiem. Izbaudiet klinģerus un balli arī. Priekā!
Eliza Spole: Liels sveiciens visiem DELFIstiem! Paldies, ka kopā ar manu kafiju veidojat manu rītu! Paldies, ka pusdienaslaikā ziņojat par aktualitātēm un vakarā par izklaidējošiem rakstiem! DELFI ir svarīga manas dienas sastāvdaļa. Audziet lieli, zinoši un asprātīgi! Cheers!
Kaut kāda iemesla dēļ uz īsu sapulci valdes priekšsēdētāja kabinetā izsaukti gan redakcijas vadītājs, gan pārdošanas daļas boss.
Vismaz kādi 15 darbinieki būs no SZF, pārsvarā komunikāciju studijas beigušie, bet arī daži no politikas zinātnes. Bibliotekāru un sociologu šķiet nav. Pašlaik vēl doktorantūrā, maģistratūrā un pēdējā kursā bakalauros ir kopumā četri darbinieki.
LU_SZF: Sveicam portālu DELFI dzimšanas dienā! Cik daudz LU SZF studentu un absolventu pašlaik strādā DELFI redakcijā?
Treknākais un prasmīgākais pasta balodis nodzīvojis līdz piecpadsmit gadu vecumam
Davis_Bush: ja Delfiem būtu jāpievieno savs virsraksts 16. gadsimta ziņām, kāds tas būtu?
Egita ir galvenā par visiem dzīvesstila žurnāliem, kas ietilpst "Delfi" impērijā. Izskatās, ka šopēcpusdien gardēžu portāla "Tasty.lv" lasītājiem tiks piedāvāta atkal kāda jauna un iedvesmojoša ēdiena recepte jubilejas noskaņās.
Annij, tas ir pilnīgi neatbildāms jautājums. 2002. gadā Einars Repše, būdams valdības vadītājs, lai mudinātu katras nozares pārstāvim izcīnīt savam resoram pēc iespējas lielāku valsts budžeta finansējumu, teica: "vēlos atmodināt katrā ministrā zvēru"... Pēc līdzīga principa strādā katras sadaļas redaktori - katrs no viņiem uzskata, ka tieši viņa tematam jābūt starp "Delfi" galvenajām ziņām, jābūt izreklamētam "Delfi" sociālo tīklu profilos, utt, utt. Un līdz ar to neviens te neuzņemsies paust kopējo viedokli par to, kuras trīs sadaļas izceļamas īpaši. Visas ir svarīgas. Rinkules - Zemzares septiņdesmito gadu grāmatiņa par mazuļiem Rīgas zoo saucas "Visi bērni skaisti".
Annija Spēka: Ja portālam DELFI būtu jādodas uz neapdzīvotu salu, un līdzi varētu ņemt tikai 3 sadaļas, kuras tās būtu?
https://www.delfi.lv/skats/izklaide/strukturets-udens-genialitates-kalngals-vai-pilnigs-absurds.d?id=45138366
Par leģendāru "Delfi" redakcijā bieži pārstāstītu teiksmu ir izveidojies stāsts, kā "Delfi" saimniecībā esošā portāla Skats.lv redaktors Jānis gāja pie dziednieka Ķeviņa strukturēto ūdeni pirkt. Tāpēc Jānis tiek bieži veselīgi apcelts par šo tēmu, un humorpilnie kolēģi lūdza viņam par godu "Delfi" dzimšanas dienai nofotografēties, pašappūšoties ar strukturētā ūdens šalti.
Anita Circene: Lustīgu ballīti, esat to pelnījuši!Rītdien lūdzu detalizētu atskaiti par ballīti!
Kura vēl Latvijas "Facebook" lapa var lepoties ar 1,8 miljoniem sasniegtās auditorijas, kā tas ir Rus.Delfi.lv!?
Lūk - mūsu kolēģi no rus.delfi.lv, portāla, kurš savu piecpadsmitgadi atzīmēs nākampavasar. Profesionāļi no mūsu krievu redakcijas cītīgā darbā panākuši to, ka šī medija auditorija ir krietni pāraugusi Latvijas robežas.
Te vienkopus visi raksti, kuri šodien jau publicēti. Protams, vienam lasītājam nav jāizlasa viss - dažu interesēs ziņas, dažu videomateriāli, dažs atkal interesējas par šaurākiem tematiem - auto, kulināriju, utml. https://www.delfi.lv/archive/latest.php
Kā noprotat, arī dzimšanas dienā mūsu kolektīvs ņipri un neatlaidīgi strādā, lai sarūpētu jums, mīļie lasītāji, interesantu saturu. Arī valdes priekšsēdētājam šodien ierastais ritms. No rīta jau publicējām foto, kurā viņš ar videokonferences palīdzību risināja sarunas par pārdošanas jautājumiem ar kolēģiem Tallinā un Viļņā. Tagad viņš atkal sēž apspriežu telpā (kopā ar IT nodaļas vadītāju) un atkal runā ar Tallinas un Viļņas "Delfi" pārstāvjiem. Šoreiz jau par tehniskās attīstības jautājumiem.
https://twitter.com/mmzane/status/537576665715863552
https://www.delfi.lv/news/par-mums/tests-par-ko-ir-raksti-kas-publiceti-zem-siem-vesturiskajiem-delfi-versiju-virsrakstiem.d?id=45211368
Vai esat kādreiz bijuši pie mums ciemos? Kad ienāk pa "Delfi" redakcijas telpu durvīm, acīm paveras šāds skats... Ar to cenšamies katram apmeklētājam parādīt, ka sen vairs neesam tikai ziņas, bet vesela interneta izdevumu plejāde - mediji jaunajām māmiņām, gardēžiem, ceļotājiem, utt.
Kas tā par skaisto meiteni, kas griež kliņģeri, jūs jautāsiet. Tā ir Maira - viņa atbild par "Delfi" mārketinga aktivitātēm. Kas tās tādas? Piemēram - šajās dienās daudzi ir pamanījuši, ka "Draugiem.lv" notiek spēle, kurā dzimšanas dienas rotaļīgajā noskaņā katram "Draugiem" lietotājam piedāvājam uz īsu brīdi justies kā "Delfi" galvenās ziņas varonim. :)
Un jā - jau našķojamies, jo mums "Swedbank" atsūtīja kliņģeri.
Mums ir apmēram 70 darbinieku. Plašāk par to, cik mums ir darbinieku un kā gadu laikā mainījies to skaits - te:https://www.delfi.lv/news/par-mums/infografika-delfi-darbinieku-skaits-no-astoniem-1999-gada-lidz-71-paslaik.d?id=45191406
Pentesileja Lilita: Priecīgus svētkus! Cik Jums ir darbinieku kopumā? Vai jau kāda kūka tiek notiesāta pirms balles?
Paldies par apsveikumiem. Diemžēl, jāsaka atklāti - "žurnālu galdiņš" kā fizisks objekts ir pagātne. Taču bez drukātu izdevumu izmantošanas, protams, neiztikt arī digitālajā ērā, jo kārtīgam mediju cilvēkam (arī Jūsu minētajiem studentiem) jāzina, kas notiek pasaulē un valstī, izmantojot pēc iespējas plašāku avotu loku. "Delfi" ar news.lv starpniecību caurskata visus nozīmīgākos Latvijas preses izdevumus, abonē arī "Ir" elektronisko versiju. Ārvalstu presi gan centralizēti neabonējam, bet zinu kolēģus, kas lasa gan "Forbes", "New Yorker", "Newsweek" (kurš, kā zināt, uz brīdi neiznāca drukātā versijā, kas sasaucas ar mūsu augstāk teikto, ka ne jau žurnālgaldiņš svarīgs) un citus izdevumus.
Koknesis: Daudz laimes visiem Delfistiem jubilejā! Mans jautājums: kādus vietējos un ārvalstu laikrakstus un žurnālus var atrast uz Delfu žurnālu galdiņa? Vai Delfiem ir sava interviju, rakstu uzmetumu un preses bibliotēka un vai tā varētu būt pieejama studentiem? Veiksmi darbos!
https://twitter.com/raitisberzins/status/537565500516368384
Olaf, redakcijā pārsvarā mēs cenšamies pārvilināt ļaudis, kas jau ir pierādījuši sevi mediju nozarē, uzaicinot viņus uz sarunām, un pārliecinot, ka viņu radošajām ambīcijām mūsu kolektīvā būs vislabākā iespēja izpausties. Mēs ne īpaši ticam atklātam konkursam, jo pieredze rāda - būs daudz pretendentu bez vajadzīgās kvalifikācijas, un pārrunās tiks velti tērēts dārgais laiks. Vēl viens veids, kā atrast tiešām burvīgus un talantīgus darbiniekus, kuriem mēs esam pirmā darba vieta dzīvē - pajautāt augstskolu pasniedzējiem, kuri māca žurnālistikas studentus - ko no šā gada pēdējā kursa jūs rekomendējat... :) 
olafs grigus: Kā notiek darbinieku atlasīšana pieņemšanai darbā?
https://twitter.com/lodzinjsh/status/537562255731462144
Pārdošanas daļas vadītājs Egmonts ir Latvijas reklāmas industrijas aprindās pazīstams un cienīts cilvēks. Viņš Latvijas reklāmas nozarē tik grūtajos laikos ir ar titānisku darbu panācis - "Delfi" apgrozījums kāpj un attiecīgi mums ir resursi, kurus investēt satura kvalitātes uzlabošanā.
https://twitter.com/NoraRieksta/status/537556919935062016
http://www.cehs.lv/2014/11/par-ko-rakstitu-zinu-portali-16-gadsimta/
Paldies arī "Ceha" vīriem! Viņi šodien, kā zinādami, ka vadošajam ziņu portālam dzimšanas diena, publicējuši atbilstošas tematikas darbu.
https://www.facebook.com/inese.libere/posts/10205944450836859?notif_t=like_tagged
Sociālo tīklu redaktore Dace ar savu komandu teju 24 stundas diennaktī rūpējas, lai par to, kas jauns saistošs "Delfi" portālā, uzzinātu tie ļaudis, kas seko līdzi "Delfi" profiliem "Draugiem.lv", "Facebook" un "Twitter". Arī šodien - dzimšanas dienā - viņa ir postenī.
Čibuks: "Mūsu prāts uztver tikai to informāciju, kas mums ir nepieciešama, nepieciešama mūsu labsajūtai un drošības sajūtai". Radošs un enerģijas pilns sveiciens jums svētkos! Lai labas ziņas, ar labām ziņām, Čibuks
Sākusies gatavošanās "Delfi" dzimšanas dienas ballei.
Mūs šodien ir apciemojis arī Dons...
Mums ir daudz pastāvīgo lasītāju, zvanītāju un, protams, komentētāju. Īpašs sveiciens mūsu uzticīgajam komentētājam Juhanam, kuram ir viedoklis par visām tēmām. Tāpat mēs saņemam daudzus lasītāju viedokļus gan par "Delfi" saturu, gan dažādiem notikumiem. Tāpat neatņemama "Delfi" daļa ir aculiecinieki, kas operatīvi ziņo par novēroto un piedzīvoto, tādējādi nereti ļaujot "Delfi" ziņot pirmajiem par aktualitātēm.
liemur: Vai Delfi ir kādi patstāvīgie lasītāji, kas regulāri raksta vai zvana, lai izteiktu savu viedokli par Latvijā un pasaulē notiekošo; vai arī par Delfi darbu?
Jaunā kolēģe Kristīne cītīgi apgūst ziņu publicēšanas sistēmas smalkumus..
Kā katru dienu, rūpīgi sekojam līdzi statistikai, ko šobrīd lasa visvairāk. Lūk, kāds bija mūsu lasītāju interešu loks šodien ap 11:00. To rakstu tops, kurā ir visvairāk lasītāju, arī citās dienās izskatās visai līdzīgi - pamatā ļaudis interesē aktualitātes (laika ziņas, NATO tanki), mūsu žurnālistu sagatavotie oriģinālgabali, kurus citur neizlasīsi (intervija ar Kozlovski, pētījums par dopingu), un kaut kas vieglāks atslodzei (Sanda Ozoliņa mīlas fronte)...
Jana Cīrule: Sumināti "Delfi"! Un vislielākie sveicieni sporta guru Līgai Stirnai ;)!
"Delfi Izklaide" - šī komanda atbild par to, lai jūs tiktu savlaicīgi iepazīstināti ar visām dīvainībām pašmāju un ārzemju slavenību un pseidoslavenību dzīvēs. "Delfi Izklaides" talismans misters Madars sēž uz žurnālistes Zanes galda un gaida, kad atkal varēs doties kaut kur "pazīmēties".
Paldies par šo būtisko jautājumu. :) Mēs godīgi attaisnojam 20. gadsimta radīto stereotipu par to, kā īsts žurnālists pļumpē kafiju. Kafijas dzērēji vinnē, ik mēnesi patērējot 16 kilogramus maltas kafijas.
Krista Meinarde: Sveiciens dzimšanas diena, Delfi! Ko delfisti ir iecienījuši vairāk - tēju vai kafiju?
Kolēģes, kuras šodien strādā no mājām, ieraudzījuši dzimšanas dienai veltīto teksta tiešraidi, labvēlīgi apceļ mūs - redakcijā sēdētājus. Savukārt mēs nepaliekam atbildi parādā:
Tikmēr sapulču zālē valdes priekšsēdētājs un pārdošanas daļas speciāliste ar video konferences palīdzību spriež ar kolēģiem Tallinā un Viļņā par jaunākajiem taktikas jautājumiem, kā piesaistīt vairāk naudas interneta portālu biznesā.
Ķieģeli Filipam atnesa studenti no Rīgas Tehniskās universitātes. Ķieģelis ir ielūgums uz Eiropas jauno inženieru sacensību finālu.
Andr!: Kāpēc Filipam uz galda stāv ķieģelis?
"Delfi" video nodaļas pārstāvis Ivars ierunā latviešu tekstu kādam no kārtējiem sižetiem par notiekošo ārzemēs.
Tiem, kas dodas uz interviju vai darbu "pozīcijās" Saeimā, valdībā, tiesās, dažādu iestāžu preses konferencēs - tiem jau vienkāršāk. Kamēr iet pa ielu, tikmēr izvēdina galvu. Jo, kā mums mācīja Latvijas Universitātē pirms daudziem gadiem, "žurnālistu kājas baro". Tiem "delfistiem", kam pienākumi ir saistīti ar neatiešanu no datora, ir iespēja vienkārši piecelties, pavingrot, aiziet līdz virtuvei pēc kafijas... Tas darba dienas laikā, bet vispār mums ir sportisks kolektīvs - daudzi spēlē basketbolu, futbolu, tenisu, skrien tautas skrējienos, brauc riteņbraucienos, utt.
EsEsmuTuEsmuEs: Ikdienā palasu Delfus ne vien, lai sekotu līdzi ziņām, bet arī, kad darbā uznāk pārgurums - lai uz brīdi relaksētos. Un kā Delfu darbinieki "paņem pauzi", neatejot no datora? :)
https://www.delfi.lv/kultura/news/screen/balso-par-savu-favoritu-liela-kristapa-filmu.d?id=45259378
"Delfi Kultūra" nodaļas vadītāja Kristīne šajās dienās dzīvo kino noskaņās. Kā vienmēr, tuvojoties "Lielā Kristapa" ceremonijai, "Delfi" portālā notiek balsojums, kura tad izrādīsies Latvijas kinoskatītāju pēdējo divu gadu iecienītākā pašmāju filma. Kristīnei būs arī tas gods šo skatītāju balvu pasniegt.
Paldies Viesturam Saukānam par labajiem vārdiem. :)
Viesturs Saukāns: Sveiciens DELFIem un Sporta daļas fizkultūriešiem Uldim, Šikajam Jānim un Līgai no Latvijas Automobiļu federācijas! Ja uznāk šaubas - gāzi grīdā! :)
Ārzemju ziņu speciālists Ansis meklē papildus informāciju par šā rīta nozīmīgo paziņojumu - NATO tanki Austrumeiropā. Šodien turēsim roku uz pulsa...
...un sāk krāties šodienas ziņas. Un tā ik dienu, lai mūsu lasītāji ik dienas saņemtu aktuālāko informāciju par notiekošo pasaulē, sabiedrībā, politikā, valsts pārvaldē, sportā, kultūrā utt. 
Trešdienas rīts, nedaudz pāri plkst. 9 no rīta. Redakcijas telpās sarodas darbinieki un ķeras pie saviem pienākumiem. Taču patiesībā trešdienas saturs jau nonācis portālā daudz agrāk. Trijos, četros naktī publicēti īpaši šodienai sagatavotie raksti - mūsu žurnālistes intervija ar iekšlietu ministru un sporta nodaļas sagatavotais pētījums par dopingu poverliftingā. Ap septiņiem rīta dežurants sāka publicēt svaigākās šīrīta ziņas, ap astoņiem videoredaktors publicēja aktuālākos video...
https://www.delfi.lv/news/par-mums/delfi-15-raimonds-pauls-vai-imants-kalnins-par-kuru-delfi-rakstija-biezak.d?id=45225450
https://www.delfi.lv/news/par-mums/delfi-15-paldies-delfiem-un-citi-viedoklu-lideru-tviti-musu-ietekme-socialajos-tiklos.d?id=45253850

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form